Juniori: BK Junior Komárno - MBK Karlovka

65
BK Junior Komárno
102
MBK Karlovka

Juniori tento víkend vstúpili úspešne do 1. juniorskej ligy. V prvom zápase si poradili s Komárnom, ktoré dokázali na ich palubovke zdolať o 37 bodov (65:102). Naši chalani celý zápas makali v obrane z čoho plynulo viacero ľahkých košov. No do ďalšieho zápasu určite budú musieť ešte zlepšiť odstavenie a nedovoliť súperovi toľko doskokov, hlavne útočných. Ďaľšie pozitívum zápasu bolo že sa do zápasu zapojilo všetkých 12 hráčov medzi ktorých sa rozdelili minúty. Najbližšie sa juniori predstavia na domácej palubovke o dva týždne proti IMC Považská Bystrica a Victoria Žilina.

Štatistiky:

Základná päťka:

Havel 18 bodov , 3 doskoky, 2 z.lopty, 2 asistencie, 1 blok   HP 22,2/ 21 min  8/10 (80%)

Balvan 16 bodov, 7 doskokov 1 blok   HP 19,8/ 15 min 7/10 (70%)

Hormann 12 bodov, 2 doskoky   HP 10,2/ 15 min 5/9 (56%)

Kadúch 6 bodov, 6 doskokov, 2 z. lopty, 4 asistencie   HP 14,0/  11 min 2/4 (50%)

Pukančík 7 bodov, 2 doskoky, 3 z.lopty, 3 asistencie    HP 10,6/ 17 min 3/5 (60%)

------------------------------------------------------------------------------------------

Kakaš 18 bodov, 5 doskokov   HP 20,8/ 23 min 6/8 (75%)

Berček 11 bodov, 8 doskokov, 2 bloky   HP 18,2 / 24 min 5/9 (56%)

Bernadovič 8 bodov   HP 5,6/ 21 min 3/6 (50%)

Šturdík 2 body, 4 doskoky   HP 1,2/ 24 min 1/6 (17%)

Lacina 2 body, 5 doskokov, 2 z.lopty, 6 asistencií HP 13,2/ 18 min 1/3 (33%)

Vida 2 body   HP 1,2/ 6 min 1/3 (33%)

Rakický 0 bodov  HP 0,0/ 5min 0/0 (0%)

Marián Nemček – tréner:

Bol to náročný zápas z toho dôvodu že to bol prvý zápas sezóny, v ktorom mohla prísť nervozita z našej strany, ktorá našťastie neprišla. Od začiatku zápasu sme hrali koncentrovane,tvrdo agresívne bránili a dostávali súpera pod tlak z ktorého plynuli jednoduché zakončenia. Síce sme ich zopár nevyužili ale napriek tomu sme si už v prvej štvrtine vypracovali 9 bodový náskok. V druhej štvrtine sme výkon ešte vystupňovali a dostali sa do vedenia 54:28. Od polčasu sme zápas už dohrávali. Trochu ma ale mrzí že sme záver zápasu vypustili. Napriek tomu gratulujem chalanom a dúfam že chyby z tohto zápasu odstránime hneď v najbližšom kole proti Považskej Bystrici a Žiline.

Juraj Kakaš – hráč:

Zápas hodnotím pozitívne, aj keď sme mali počas celého zápasu problém s obranným doskokom a súper mal až príliš veľa útočných doskokov. Druhý polčas nám zase robilo problém posúvanie lopty na obvode. Za pozitívum považujem že sme hneď od začiatku zápasu makali v obrane a získali veľa lôpt. To sa nám vyplatilo a zápas sme vyhrali.