Karlovka rozobrala Bystricu exhibičným štýlom
08. januára 2015

Súboj tabuľkových susedov medzi Karlovkou a Banskou Bystricou sľuboval dramatický priebeh, veď oba vzájomné zápasy v aktuálnej sezóne boli vyrovnané a skončili sa tesnými víťazstvami „policajtov“ spod Urpína.Tí sa navyše minulý týždeň posilnili o dvoch kvalitných hráčov, keď zo Svitu zlanárili bývalého kapitána Iskry Mártinša Berkisa a pod kôš získali najlepšieho pivota z predminulej extraligovej sezóny Kevina Thompsona.

Exhibícia Karlovky

Thompson napokon pre problémy s hráčskou licenciou sedel iba na lavičke náhradníkov, Berkis za tridsať minút strávených na palubovke zaznamenal sedem bodov. V zostave hostí okrem lotyšského krídelníka figurovali aj traja Američania, Srb Blagojevič a Kamerunčan Moliva. Internacionálnu zostavu dopĺňali slovenskí reprezentanti Žiak s Körnerom, polovicu zápasu odohral aj ich krajan Hintoš. Na papieri bola Bystrica jasným favoritom, ale dianie na palubovke ukázalo pravý opak.

Hostia držali krok s nováčikom iba prvých päť minút. Karlovka vyhrala úvodnú štvrtinu o štyri, prvý polčas o osem bodov. Po zmene strán domáci ešte zlepšili obranu, k výbornému ofenzívnemu výkonu sa postupne rozohrala dvojica Michal Kožár, Róbert Bečarik a rozdiel v skóre utešene narastal v prospech „vysokoškolákov“. V záverečnej štvrtine sa už duel zmenil na exhibíciu Karlovky, ktorá si postupne vybudovala až 28-bodový náskok. Domáci napokon triumfovali 91:67 a dosiahli najvyššie víťazstvo v sezóne. Čítaj viac

Zdroj: basket.sk