1. kolo: V bitke vysokoškolákov úspešnejšia bratislavská Karlovka
10. októbra 2016

Prvý zápas nového ročníka SBL priniesol bratislavskej Karlovke aj prvý dvojbodový zásah. Na ihrisku rivala z Nitry uspeli „Vysokoškoláci“ pomerne jednoznačne, keď takmer celý zápas boli vo vedení a diktovali tempo hry. Po výhre 81:68 tak môžu byť spokojnejší práve Bratislavčania.

Karlovka predčila svojho súpera takmer vo všetkých herných ukazovateľoch. Lepšie doskakovala, intenzívnejšie točila loptu, skórovala viac z brejkov i z podkošového priestoru. A čo je najdôležitejšie, body si rozdelilo viacero hráčov. Až piati Karlovešťania nastrieľali viac ako desať bodov! Najlepším strelcom hostí bol Michal Kožár, ktorý k 12 bodom pridal aj 4 asistencie a 3 doskoky. Po jedenásť bodov si pripísali Marek Doležaj s Filipom Halmešom, desaťbodoví boli Ivan Židzik a Dalibor Hlivák. Výkonnejší druhý polčas Bratislavčanov pivot Braňo Brliť zlepšenou obranou" "V šatni sme si však povedali, že chceme udržať konštantný výkon na úrovni toho, keď sme hrali ozaj dobre. V druhom polčase sme aj dobre bránili." 

Karlovka vynikala najmä pod košmi, keď svojho súpera preskákala pomerom 35:25. "Súpera sme preskákali a určite aj niekde tam sa zrodilo naše víťazstvo," povedal po zápase tréner Karlovky Peter Ivanovič.

Zápas mal bratislavský tím dobre rozohraný už od prvého koša a Nitranov do vedenia nepustil ani raz. Svoj náskok navýšil na vyše desať bodov už v prvom polčase a do konca zápasu pripustil len miernu korekciu výsledku. V poslednej časti hry totiž Bratislavčania opäť zapli naplno a nebyť samotného záveru, mohli vyhrať aj dvadsaťbodovým rozdielom.

MBK SPU Nitra - VŠEMvs Karlovka Bratislava 68:81 (16:21, 13:21, 25:22, 14:17)
Nitra: Pejovič 20, Stojanov 10, Štefek 7, Demeritte 5, Samek (Novysedlák 18, Miloševič 4, Kysela 1, Bisaha a Pánis 0)
Karlovka: Kožár 12, Hlivák a Židzik po 10, Brliť 9, Podhorský 0 (Doležaj a Halmeš po 11, Abrhám 7, Hašan 6, Krajčír 5, Galád a Pasovský 0)
TH: 26/17 - 19/14, Fauly: 23 - 26, Trojky: 7 - 13, Rozhodovali: Pipíška, Bara, Bartoš

Povedali po zápase:

Peter Seman (tréner Nitry): "Prehrali sme zaslúžene, Karlovka bola celý zápas lepšia, aktívnejšia. Rýchlejšie reagovali, boli strelecky disponovaní. Naši lídri na domácej pôde strieľajú s 15% úspešnosťou, tak nemáme šancu vyhrať žiadny zápas. Hráči, ktorí mali mužstvo ťahať, sa musia zamyslieť nad svojimi výkonmi."

Ladislav Stojanov (hráč Nitry): "Celý týždeň sme sa pripravovali na tento zápas a chceli sme vyhrať. Zrejme sme aj boli pod väčším tlakom práve preto, že sme chceli uspieť, ale žiaľ stal sa pravý opak. Povedali sme si, čo chceme a ako chceme hrať, ale naša hra bola nervózna, kŕčovitá a s chybami. Mrzí nás táto domáca prehra a zvlášť kvôli tomu, že to prehra so súperom, s ktorým sa môžeme biť o play-off."

Peter Ivanovič (tréner Karlovky): "Zo začiatku bolo vidieť nervozitu a to, že to bol úvodný zápas sezóny. Do prvej štvrtiny sme vstúpili dobre, ale v tej druhej nám koncentrácia išla dole. Po prvom polčase sme mali 11 strát, neskôr 22. Myslím si, že v takomto zápase je to dosť. Naopak v doskokoch sme preskákali súpera a určite aj niekde tam sa zrodilo naše víťazstvo. V konečnom dôsledku to bola dobrá hra. Boli tam hluché chvíle, ale som rád, že sme to dotiahli do úspešného konca."

Branislav Brliť (hráč Karlovky): "Hneď v úvode sme si vytvorili mierny náskok, čo bolo určite dôležité. Ten sme neskôr vlastnými chybami strácali. V šatni sme si však povedali, že chceme udržať konštantný výkon na úrovni toho, keď sme hrali ozaj dobre. V druhom polčase sme aj dobre bránili. Samozrejme bolo tam aj dosť chýb, ale sme radi za víťazstvo, ktoré do budúcna môže pre nás znamenať veľa."

Najbližší program Karlovky:

2. kolo: 12.10.2016 19:00 Karlovka - Košice
4. kolo: 19.10.2016 19:00 Karlovka - Handlová
5. kolo: 22.10.2016 18:00 Lučenec - Karlovka
6. kolo: 26.10.2016 19:00 Karlovka - Svit
7. kolo: 5.11.2016 18:00 Levice - Karlovka