10. ročník Basketland Campov obohatený o ProCamp
09. apríla 2015

Basketland n.f. organizuje už desiaty ročník populárnych letných campov, na ktorých sa za túto dobu vystriedalo mnoho kvalitných trénerov, extraligových hráčov a talentov. Tento rok prichádza s úplnou novinkou, Basketland ProCampom.

Basketland ProCamp je určený pre vybraných basketbalistov a basketbalistky žiackych kategórií, ročníky narodenia 2000 až 2002Rozdielom medzi Pro a klasickou formou campov je teda výberová forma. ,,Na camp budeme pozývať hráčov a hráčky, ktorých vyberieme na základe hlasovania trénerov, ktorí pôsobia v daných mládežníckych kategóriách na Slovensku. Prioritne hľadáme slovenských basketbalistov, ale nevylučujem, že v budúcnosti sa pozvánky môžu posunúť aj za naše hranice, tak ako to je už tradične na ostatných Basketland campoch, kam nám chodia aj deti z Čiech, Rakúska, Francúzska, či Poľska.”objasňuje priebeh výberu kemperov František Kubala, zakladateľ a hlavný organizátor Basketland Campov.

unnamed(1)

Basketland team ponúka talentovaným hráčom možnosť absolvovať tréningy s profesionálnymi trénermi na vrcholovej úrovni aj počas prázdnin. Vybraní hráči tak môžu posunúť svoje basketbalové schopnosti ešte o ďalší krôčik vyššie, keďže budú môcť absolvovať týždňový dvojfázový tréningový proces s rovnako talentovanými rovesníkmi z celého Slovenska a to v profesionálnych podmienkach. Rozdiel medzi ProCampom a klasickou formou campu bude najmä v náplni a intenzite tréningov.

,,Tréningy na ProCampe budú vedené na profesionálnejšej úrovni, čo sa týka koncentrácie, prevahe drillových cvičení nad zábavnejšími, ktoré sú v istej miere zastúpené v klasickej táborovej podobe našich campov. Pre účastníkov ProCampu budú pripravené debaty zamerané na predstavenie prístupu k povinnostiam a životospráve u profesionálnych športovcov, predstavíme im možnosti regenerácie a starostlivosti o svoje telo. Ďalej ponúkame možnosť konfrontovať sa so svojimi rovesníkmi, s ktorými sa budú pravdepodobne v najbližších rokoch stretávať na reprezentačných zrazoch.” dopĺňa Branislav Brliť, člen Basketland teamu a viacnásobný camp tréner.

unnamed(2)Organizátori renomovaných letných basketbalových kampov sa s myšlienkou rozšíriť svoju ponuku o ProCamp pohrávali už dlhšiu dobu. Tento rok si povedali, že urobia ďalší krok a ponúknu vybraných najperspektívnejším hráčom žiackych kategórií niečo viac, ako ponúkali doteraz. ,,Myšlienka pripraviť Basketland ProCamp v nás dozrievala už dlhšie obdobie. Je odozvou na dopyt našich trénerov a asistentov, ktorý by sa radi na obdobnom projekte participovali. Finálnym spúšťačom bolo rozbehnutie spolupráce s renomovaným srbským campom profesora A. Nikoliča – ZLATOBOR, ktorý toto leto oslávi 40 výročie. Obdobného ProCampu v Zlatibore sa zúčastnili naši tréneri, ako aj vybraní hráči z MBK Karlovka. Pomohli nám aj rozhovory so srbským trénerom Goranom Miljevičom, s ktorým sme mali možnosť o obdobnom programe diskutovať na minuloročnom campe v Leviciach, ktorého sa zúčastnil.” dodáva Kubala.

unnamed(3)Za desať rokov práce a vylepšovaní kempov sa tie z Basketland kuchyne dostali medzi najžiadanejšie na Slovensku. František Kubala však tvrdí, že stale je na čom pracovať:,,Každým ďalším ročníkom a každým pridaným mestom sa snažíme niečo vylepšiť. Primárne sa dlhodobo snažíme vyprecizovať športový program a jeho zázemie, zameriavame sa na kvalitu ľudí, ktorí pracujú s deťmi od trénerov, cez asistentov, až po servisný tím.”

unnamed(4)

Projekt ProCampu nadväzuje na program "You are the future", ktorým Basketland už dlhodobo podporuje talentovaných slovenských hráčov.,,Basketland ProCamp má byť určitou nadstavbou k našim campom, kde sa budeme snažiť vytypovať perspektívne typy hráčov a hráčok, ktoré majú podľa trénerov predikciu a perspektívu hrať v budúcnosti vrcholový a možno aj profesionálny basketbal a ukázať im v predstihu, čo všetko život profesionálneho športovca obnáša, od kolektívneho, individuálneho a kondičného tréningu, regenerácie, životosprávy, mediálnej pozornosti, či pozornosti športových agentov.” vysvetľuje koncept ProCampu Brliť.

Športový program ProCampu, ktorý sa uskutoční 6.-10. júla v Leviciach budú viesť tréneri Ľubomír Urban a Peter Torda. O družstvá ProCampu sa budú starať a svoje skúsenosti odovzdávať aj dvaja asistenti. Profesionálni hráči a reprezentanti Slovenska - Branislav Brliť a Marta Páleníková.unnamed(5)

Ľubomír Urban - uznávaný slovenský odborník a profesionálny tréner tímov extraligy mužov (Inter, Pezinok, Nitra), bývalý tréner reprezentácie Slovenska mužov.

Peter Torda - úspešný mládežnícky profi tréner, ktorý vybudoval fungujúci systém výchovy talentovaných hráčov v mládežníckom klube IMC Považská Bystrica, viedol reprezentáciu Slovenska kadetov.

unnamed(6)

Marta Páleníková - profesionálna extraligová hráčka tímu Piešťanské Čajky s euroligovými skúsenosťami z tímu BK Imos Brno, viacnásobná mládežnícka reprezentantka Slovenska, členka širšieho kádra reprezentácie Slovenska žien.

Branislav Brliť - profesionálny hráč extraligového tímu BK Prievidza, predtým BK Pezinok, BK SPU Nitra, s legionárskými skúsenosťami z BK Opava, člen širšieho reprezentačného kádra Slovenska z uplynulej sezóny, mládežnícky tréner v MBK Karlovka.

Autor: Marta Páleníková/basketland.sk