Ohliadnutie za 33. kolom Eurovia SBL
16. februára 2015

Prekvapenie kola

Domáce víťazstvo Banskej Bystrice nad Karlovkou samo osebe nie je prekvapením. Spôsob, akým sa jej to podarilo, áno. Pred sobotným duelom 33. kola síce „policajti“ s nováčikom vyhrali dva z troch dovtedajších vzájomných duelov, ale nič nenasvedčovalo tomu, že by malo ísť o jednoznačnú záležitosť. Práve naopak, veď domácim patrí priebežná siedma priečka, hosťom piata.

Lenže Banskobystričania mali už od úvodu navrch, prvú desaťminútovku vyhrali 32:15, v druhej sa nič podstatné nezmenilo, a tak už po prvom polčase vyhrávali 62:29. Rýchly, behavý basketbal na nováčika jednoducho platil. Po troch štvrtinách svietil na tabuli stav 93:49 a otázkou tak bolo, kedy padne stovka a aké hrozivé bude výsledné skóre. Keďže domáci v pekelnom tempe nepoľavili a demoralizovaní Bratislavčania im nevládali vzdorovať, zrodil sa pod Urpínom rekordný výsledok 131:58. Doterajšie maximum, ktoré stanovili Komárňania ešte v rámci 21. kola proti Nitre, malo hodnotu 121 bodov. Ak nás pohľad do štatistík neklame, takisto hrozivý 73-bodový rozdiel je najvyšší v sezóne.

Výbuch kola

Piata Karlovka pôsobí sympatickým dojmom. Už jej koncepcia stavať výlučne na slovenských basketbalistoch, prevažne študentoch vysokých škôl, si získala široký okruh priaznivcov. Zverenci skúseného trénera Milana Černického navyše začali zbierať body, stali sa rešpektovaným súperom a postupne sa prepracovali do hornej polovice tabuľky. Debakel v Banskej Bystrici, kde utŕžili zdrvujúcu prehru 58:131, preto nemožno nazvať inak ako výbuchom. Čítaj viac

Zdroj: basketliga.sk