13. kolo: Čaká nás dlhá cesta, v sobotu vyzveme Košice
26. novembra 2016

Tím VŠEMvs Karlovka Bratislava sa po úspešnom domácom zápase s Nitrou sťahuje do Košíc. Chalani odohrajú na východe republiky zápas s jedným z top tímov Slovenskej basketbalovej ligy - KB Košice. Tí boli ešte pred posledným hracím dňom na prvom mieste, no z líderskej pozície ich zosadil Inter Bratislava v priamom súboji. Aj preto by Košičania isto chceli odčiniť prehru a pred vlastným publikom s druhým bratislavským tímom uspieť.

V podobnej situácii boli Košice s Karlovkou aj na začiatku súťaže. Po prehre na Interi zápasili o body aj s "Vysokoškolákmi". Stretnutie druhého kola bolo napínavé do posledných sekúnd, pretože Bratislavčania znížili viac ako desaťbodové manko a v poslednej časti hry išli dokonca do vedenia. Napokon však rozhodla pevnejšia ruka skúsenejších východniarov, ktorí si tesné víťazstvo zaslúžili. Košičania prehrali odvtedy už iba jeden zápas, keď ich prekvapil domáci Svit a s bilanciou 8-3 sú na priebežnom druhom mieste.

Pred Košicami je už iba bratislavský Inter, ktorý svoju silu Karlovke ukázal v 11. kole. Podľa krídelníka Filipa Halmeša sa podobný výkon zo strany Karlovky v Košiciach opakovať nebude. „Cestovanie do Košíc bude náročné, už o deviatej musíme vyrážať. Dôležitý je ale zápas. Keď budeme plniť pokyny trénera, ako sme to robili proti Nitre, dopadne to pre nás dobre. V žiadnom prípade nechceme dopustiť, že by sme mohli odohrať podobný zápas ako u ďalšieho z tabuľkových lídrov na Interi. Bol to určitý skrat, ktorý je už za nami. Pozeráme sa dopredu." povedal.

Košičania sa opierajú najmä o hru rozohrávača Radka Pilčeviča, ktorý je najlepším nahrávačom v lige s priemerom 7,3 asistencie a sedemnástimi bodmi na zápas. Dôležitými hráčmi v drese Košíc sú ale aj slovenský guard Milan Žiak s priemerom 16,3 bodu a 3,9 asistencie či dvojica pivotov Michal Baťka - Vladimir Ivelja, ktorí sa starajú o veľkú časť doskočených lôpt v tíme "Býkov".

Stretnutie začína o 19:00, Youtube prenos nájdete tu, tu si môžete pozrieť štatistiky, no zápas bude vysielať aj internetová televízia Huste.tv.