14. kolo: Karlovka nevyužila množstvo útočných doskokov, ani chyby Prievidze
19. novembra 2015

Na zápas 14. kola docestovali do Bratislavy hráči BC Prievidza. Líder tabuľky hrá v tejto fáze sezóny s obrovskou chuťou a disponuje najlepším útokom v lige.

Zápas poznamenal pomalý štart Karlovky. Po piatich minútach prehrávali zverenci trénera Milana Černického už 2:11. Domácim nepadali takmer žiadne strely. Ani keď si rozhodili iná výbornú banícku defenzívu, lopta obručou jednoducho nechcela prejsť. Skóre tak Karlovke pribúdalo najmä z čiary trestných hodov. „Nemyslím si, že sme mali zlé strely, bolo to skôr agresívnou obranou Prievidze, s tým sme mali značné problémy,“ hodnotil po zápase tréner VŠEMvs Karlovka Bratislava M. Černický.

Po trinástich minútach si coach Černický bral druhý oddychový čas, no ten akoby nakopol paradoxne skôr hostí, ktorí do tých chvíľ neboli podstatne lepším tímom. Začali hrať aktívnejšie v útoku, padala im aj ťažké strely a razom vyhrávali 41:16. Potom sa Karlovčania pozviechali a znížili na polčasových 28:48.

V druhom polčase sa vysokoškoláci síce nadýchli k zníženiu náskoku súpera, Prievidžania však žiadnu výraznú zmenu stavu nedovolili. „Ak jeden z hráčov nehrá dobre, ďalší je veľmi dobre pripravený na lavičke, aby vybehol do hry,“ hovorí tréner Miljan Čurovič o motivácii Prievidžanov držať po celý zápas vysoké tempo.

Zaujímavosťou zápasu bolo, že Karlovke sa podarilo že pod košom súpera doskočiť úctyhodných 18 lôpt, no dokázali z nich vyťažiť iba 9 bodov z druhej šance. „Nedokázali sme ich využiť, čo nás samozrejme veľmi mrzí,“ konštatoval po zápase pivot Karlovky Lukáš Hoferica. Aj jeho náprotivok si všimol túto skutočnosť. Jeho zverenci navyše stratili až 21 lôpt. „To sú čísla, ktoré nejdú spolu do jedného zápasu,“ myslí si M. Čurovič.

Tréner Černický hľadal v dnešnom zápase lídra, no žiadny z jeho hráčov nevystúpil z radu. „Musíme viac pracovať na tréningoch a na zápase sa musí nájsť nejaký líder. Ja si môžem myslieť, ktorý by to mal byť. Samozrejme by to mali byť hráči, ktorí majú odohratých konte najviac extraligových minút,“ uzatvára.

Najbližšie vycestujú hráči VŠEMvs Karlovka Bratislava do Komárna, o týždeň v stredu hostia Levice.

VŠEMvs Karlovka Bratislava – BC Prievidza 65:95 (13:22, 15:26, 21:18, 16:29) - štatistiky
Body Karlovka: Židzik 10, Hoferica 9 (9 doskokov), Brliť a Kožár 8, Bečárik a Abrhám 7, Mäsiar 6, Žilík 5, Hašan 4, Galád 1, Jurčina a Podhorský 0

Ostatné výsledky 14. kola Eurovia SBL
BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – EUCOS Levickí Patrioti 63:103 (8:26,17:25,21:22,17:30)
KB Košice – BK Iskra Svit 89:65 (21:10,21:12,23:21,24:22)
MBK Rieker Com-Therm Komárno - MBK SPU Nitra - dohrávka 18.12.

1. PDA Prievidza 10-2 22
2. KOS Košice 9-4 22
3. KOM Komárno 9-2 20
4. LEV Levice 8-4 20
5. INT Inter 8-3 19
6. SVT Svit 3-10 16
7. KAR Karlovka 4-7 15