15. kolo: Dvojnásobné predĺženie v Handlovej nám víťazstvo neprinieslo
05. decembra 2016

Hráči Karlovky a Handlovej sa v sobotu večer postarali o najväčšiu drámu 15. kola Slovenskej basketbalovej ligy. Súboj dvoch tímov, ktoré sa zrejme budú biť o postupové priečky, priniesol viacero zvratov a fanúšikovia si počas celých 50 hracích minút prišli na svoje. 

Hrdinom zápasu sa - na škodu "Vysokoškolákov" z Bratislavy - stal Nenad Miloševič. Naturalizovaný slovenský reprezentant nastrieľal neuveriteľných 40 bodov, ku ktorým pridal sedem asistencií. Navyše, Nešo premenil aj veľmi dôležitú trojku v posledných sekundách riadnej hracej doby a posunul stretnutie do predĺženia. V ňom už boli úspešnejší skúsenejší hráči Handlovej.

Karlovka síce neodštartovala zápas najhoršie, no druhá štvrtina jej vôbec nevyšla. Po prvom polčase viedli domáci 42:31 a vyzeralo to, že by mohli mať zápas pod kontrolou. "Neodohrali sme dobrý prvý polčas, dovolili sme súperovi ísť do dvojciferného vedenia. Po prestávke sme sa zdvihli a vrátili sme sa do zápasu. Myslím si, že diváci videli dobrý a napínavý zápas, v ktorom obidve družstva podali bojovný výkon a dnes vyhral šťastnejší tím," hodnotil po záverečnom klaksóne tréner Karlovky Peter Ivanovič. 

Jeho zverencom sa podarilo zlepšenou hrou zdramatizovať stretnutie. Trinásťbodový náskok Handlovej sa postupne scvrkával, za druhý polčas im Karlovka dovolila vsietiť iba 27 bodov a zopár sekúnd pred koncom sa dokonca dostali hostia do trojbodového vedenia. Handlovej však vyšla záverečná hra na fauly a po strele Neša Miloševiča za tri body bolo 3 sekundy pred koncom vyrovnané. Tiesnený skúsený rozohrávač tak posunul zápas do predĺženia.

V ňom začala lepšie Karlovka, ktorej sa podarilo ísť na začiatku do vedenia, no aj záver tejto časti hry zvládla lepšie Handlová a tentoraz musel vyrovnávať stav tím z Bratislavy. Dalibor Hlivák napodobnil svojho náprotivka a osem sekúnd pred koncom spod koša stretnutia vyrovnal. Druhá päťminútovka navyše mala ale už jednoznačnejší priebeh. Skúsenejší domáci celok strhol vedenie na svoju stranu a počas celého druhého predĺženia si držal približne päťbodový náskok. Dramatické stretnutie tak napokon vyhrala Handlová pomerom 97:94.

Najlepšími strelcami Karlovky bola trojica Braňo Brliť (19 bodov), Michal Kožár (18 bodov) a Dalibor Hlivák (17 bodov). Handlová sa v sobotu prezentovala najmä lepšou streľbou, keď na 12 trojbodových košov jej stačilo 29 pokusov, Karlovka naopak spoza oblúka strieľala až 42-krát. Vo väčšine štatistických ukazovateľoch však bola lepšia Karlovka, ktorej sa podarilo doskočiť viac lôpt, viac asistovať a menej strácať loptu. Strelecká efektivita domácich však predsa len napokon strhlo výhru na ich stranu.

MBK Handlová - VŠEMvs Karlovka Bratislava 97:94 pp (16:20, 26:11, 14:21, 13:17 - 13:13, 15:12) - štatistiky
Handlová: Miloševič 40, Sedmák 19, Gudžič 12, Stria 10, Vasojevič 7 (Haviar 5, Zejak 4, Mátych 0)
Karlovka: Brliť 19, Kožár 18, Hlivák 17, Hašan 2, Lehman 0 (Abrhám a Židzik po 11, Krajčír a Podhorský po 8, Halmeš 0)
TH: 28/21 - 23/14, Fauly: 24 - 26, Trojky: 12 - 12, Rozhodovali: Pipíška, Bara, Sirocký

Povedali po zápase:

Marko Cvetkovič (tréner Handlovej): „Som veľmi šťastný, že sme vyhrali. Aj takéto víťazstvo sme potrebovali, aby sme preklenuli ťažké obdobie, ktoré teraz prežívame. Som veľmi pyšný na chalanov, že aj v tejto pre nás neľahkej situácii zabojovali a zvíťazili. Chcel by som poďakovať našim fanúšikom a aj im venovať toto víťazstvo.“

Nenad Miloševič (hráč Handlovej): „Odohrali sme ťažký zápas proti veľmi dobrému súperovi. V prvom polčase sme hrali svoju hru a kontrolovali zápas. V druhom sme urobili chyby, ktoré dokázal súper potrestať a som veľmi rád, že sme tento zápas vyhrali. Chcem poďakovať fanúšikom za podporu, aj oni mali veľkú zásluhu na našom víťazstve.“

Peter Ivanovič (tréner Karlovky): „Neodohrali sme dobrý prvý polčas, dovolili sme súperovi ísť do dvojciferného vedenia. Po polčase sme sa zdvihli a vrátili sme sa do zápasu. Myslím si, že diváci videli dobrý a napínavý zápas, v ktorom obidve družstva podali bojovný výkon a dnes vyhral šťastnejší tím.“

Michal Podhorský (hráč Karlovky): „V prvom polčase sme hrali zle, ale stále sme si na Handlovú verili. Myslím si, že diváci videli slušný zápas, v ktorom sa rozhodovalo až v samom závere. Dnes vyhral šťastnejší tím.“