16. kolo: Reparát s Lučencom, podarí sa nám uspieť doma?
07. decembra 2016

Po kvalitnom a dramatickom zápase, ktorý muži VŠEMvs Karlovka Bratislava odohrali v Handlovej, sa "Vysokoškoláci" predstavia doma a privítajú súpera z Lučenca. Bude to prvý zápas po dvoch týždňoch, v ktorom sa Karlovka ukáže pred vlastným publikom. Medzičasom zverenci Peťa Ivanoviča prehrali dva zápasy, najprv v Košiciach 81:93 a potom po dvoch predĺženiach podľahli Handlovej. V stredu 7. decembra tak prichádza možnosť ukončiť sériu šiestich zápasov s jedinou výhrou.

Lučenec sa totiž svojimi výkonmi i výsledkami zaradil do spodnej polovice tabuľky, i keď s pozitívnou bilanciou 7 výhier a 6 prehier. Pivot Karlovky Daniel Stránsky ale verí, že ich stredajší súper je hrateľný a poraziteľný. "Lučenec je jeden z ťažko predvídateľných súperov v lige. Majú špecifického no šikovného rozohrávača a hráčov, ktorí majú aj dobrú streľbu za tri ale aj hru pod košom. Ich nevýhodou je, že majú menej hráčov do rotácie. Avšak aj my teraz bojujeme s oklieštenou zostavou, kvôli chorobám alebo rodinným záležitostiam. Myslím, že to bude veľmi náročný a vyrovnaný zápas, Karlovka má na pleciach prehratý zápas z Handlovej po dvojnásobnom predĺžení, no na našej strane je bojovnosť a to, že sme na nich dobre takticky pripravení," tvrdí.

Lídrami Lučenca, ktorý ťahá trojzápasovú výhernú sériu (Spišská Nová Ves, Komárno a Nitra), sú americký pivot Garrick Sims dosahujúci impozantné priemery 16 bodov, 9,3 doskoku a 2,8 asistencie na zápas, výborné čísla zaznamenáva aj rozohrávač zo Srbska Strahinja Stojačič (22 bodov, 4,6 asistencie a 4,4 doskoku na zápas), ktorý ale priemerne stratí takmer šesť lôpt. Kvalitnými hráčmi sú aj ďalší Američania - krídelník Aaron Rountree a nová posila na poste rozohrávača Rashun Davis. Práve od príchodu tohto guarda Lučenec ešte neprehral.

V poslednom vzájomnom stretnutí v Lučenci Karlovka prehrala po takmer jednoznačnom priebehu. Hoci sa hosťom z Bratislavy podarilo stiahnuť po polčase hrozivý 15-bodový náskok súpera a na chvíľu sa dostali do vedenia, od polovice tretej štvrtiny zapli domáci naplno a svoj náskok navýšili ešte do konca tretej časti hry na desať bodov a do konca zápasu na dvadsať bodov. Karlovka tak napokon utŕžila prehru 71:91. Dôvodom bolo aj to, že Karlovke v druhom polčase "vybuchla" trojková streľba a "Vysokoškoláci" vsietili iba 5 z 26 pokusov, teda 19 percent. Najlepším strelcom Karlovky bol Dalibor Hlivák s 15 bodmi, po 11 bodov vsietili Juraj Hašan a Ivan Židzik.

Stretnutie začína v stredu 7.12. o 19:00 v Športovej hale profesora Rovného. Live prenos bude vysielať Huste.tv, záznam klubovej kamery nájdete tu, štatistiky budú na tomto linku.