2. kolo: Košičanov sme mali na lopate, ušli z nej v posledných minútach
13. októbra 2016

Od prvého prekvapenia sezóny delili VŠEMvs Karlovka Bratislava iba posledné minúty. Napriek tomu, že v záverečnej štvrtine prevzali opraty zápasu do vlastných rúk, napokon rozhodli skúsenosti a Košičania zápas nakoniec zvládli. S cennou a tesnou výhrou 75:72 cestujú na východ. Pre Karlovku to bola prvá prehra v tomto roku.

Karlovešťania prehrávali v prvom polčase už o viac ako desať bodov. Košičania pôsobili kompaktnejšie, boli pri každej odrazenej lopte skôr. Výbornou obranou im ale bratislavský tím nedovolil odskočiť na viac bodov."V prvom polčase sme dobre bránili, súpera sme udržali na 37 bodoch, čo si myslím, že na Košice ako súpera je to dobrý výsledok. Žiaľ, v útoku sme až takí úspešní neboli, nepremenili sme niektoré voľné strely," povedal po zápase tréner Peter Ivanovič. To sa ukázalo ako veľmi dôležité, keďže v druhej polovici zápasu náskok lídra rýchlo stiahli a v poslednej časti hry sa dostali do vedenia o sedem bodov.

Samotný záver zápasu sa ale Karlovke nevydaril. Krídelník Marek Doležaj zhodnotil, že so spoluhráčmi nedokázali ubrániť súperov pick-n-roll. Napriek prehre bol ale s hrou tréner P. Ivanovič spokoný. "V závere nám už nepadli niektoré strely, volili sme zlé pozície a súperovi sa na druhej strane podarilo skórovať. Koncovka bola dramatická, o jednej strele, ktorá nám ale bohužiaľ nepadla a neposunuli sme zápas do predĺženia," myslí si.

"Lepšie sme zvládli koncovku, najmä v vďaka skúsenostiam. Sme radi, že sme videli chalanov pod takým psychickým tlakom a že ho napokon zvládli. Verím, že nás to posunie na cestu, kam sa chceme dostať," povedal po zápase asistent trénera hostí Richard Leško.

VŠEMvs Karlovka Bratislava - KB Košice 72:75 (16:24, 12:13, 23:17, 21:21) (16:24, 12:13, 23:17, 21:21)
Karlovka: Hlivák 24, Doležaj 10, Židzik 6, Abrhám 4, Krajčír 0 (Hašan 10, Podhorský 7, Kožár 6, Brliť 5, Halmeš 0)
Košice: Ivelja 22, Pilčevič 16, Žiak 10, Baťka a Vasojevič po 4 (Zimič 9, White 8, Baldovský 2, Galata 0)
TH: 4/3 - 15/12, Fauly: 20 - 18, Trojky: 9 - 9, Rozhodovali: Šarišský, Lamoš, Hudec

Povedali po zápase:

Peter Ivanovič (tréner Karlovky): "V prvom polčase sme dobre bránili, súpera sme udržali na 37 bodoch, čo si myslím, že na Košice ako súpera je to dobrý výsledok. Žiaľ, v útoku sme až takí úspešní neboli, nepremenili sme niektoré voľné strely. V polčase sme si povedali, že musíme ísť agresívnejšie do koša a sústrediť sa na zakončenie, čo sa nám darilo. Mali sme dobrý vstup do druhého polčasu, spravili sme si mierny náskok. V závere nám už nepadli niektoré strely, volili sme zlé pozície a súperovi sa na druhej strane podarilo skórovať. Koncovka bola dramatická, o jednej strele, ktorá nám ale bohužiaľ nepadla a neposunuli sme zápas do predĺženia. Dnes sa nemáme za čo hanbiť. Podali sme dobrý výkon tak v útoku, ako aj v obrane. Chcel by som sa chalanom za to poďakovať."

Marek Doležaj (hráč Karlovky): „Nastúpili sme nekoncentrovane, no naša hra sa každou ďalšou minútou zlepšovala, dotiahli sme sa, prevzali vedenie a zápas bol podľa mňa veľmi zaujímavý. V závere sme ale nedokázali ubrániť súperov pick-n-roll a to rozhodlo."

Richard Leško (asistent trénera Košíc): "Prvý bratislavský zápas sme prehrali o štyri body a druhý o tri vyhrali. S bilanciou 1-1 sme spokojní, keďže na Interi sa vyhráva len ťažko a sme radi, že sme dnes dokázali vyhrať, pretože sa to nerodilo ľahko. Lepšie sme zvládli koncovku, najmä v vďaka skúsenostiam. Sme radi, že sme videli chalanov pod takým psychickým tlakom a že ho napokon zvládli. Verím, že nás to posunie na cestu, kam sa chceme dostať."

Milan Žiak (hráč Košíc): "Prišli sme sem dnes vyhrať. Povedali sme si, že Karlovka hrá doma veľmi dobrý basketbal. Sú to mladí chalani, ktorí sú motivovaní tým, že chcú ukázať, že dokážu porážať aj silnejších súperov. Cestovali sme dvakrát do Bratislavy, ale nemôžeme sa na to vyhovárať. Mali by sme sa vedieť prispôsobiť a takéto zápasy vyhrávať lepším výsledkom."

Najbližší program Karlovky:

4. kolo: 19.10.2016 19:00 Karlovka - Handlová
5. kolo: 22.10.2016 18:00 Lučenec - Karlovka
6. kolo: 26.10.2016 19:00 Karlovka - Svit
7. kolo: 5.11.2016 18:00 Levice - Karlovka