21. kolo: Karlovka cestuje do Komárna, bude sa vicemajster opäť triasť o výsledok?
30. decembra 2016

Pred zápasom 21. kola Slovenskej basketbalovej ligy vládne v kádri VŠEMvs Karlovka Bratislava dobrá nálada. Za svoj výkon v poslednom kole si totiž "Vysokoškoláci" vyslúžili pochvalu nielen od svojho trénera Peťa Ivanoviča, ale aj od fanúšikov majstrovskej Prievidze. Stretnutie medzi sviatkami s ich tímom bolo totiž nečakane napínavé a favorit sa od Karlovky odpútal až v druhej polovici poslednej štvrtiny. Dovtedy sa vo vedení striedali oba tímy.

Zlý výkon ale nepredviedla Karlovka ani v poslednom zápase s Komárnom, ešte v polovici novembra. Vicemajster síce viedol v priebehu zápasu aj o 20 bodov, v poslednej časti hry však hráči Karlovky vytiahli na súpera nečakanú stíhaciu jazdu a v posledných vyše desiatich minútach zápasu stiahli náskok Komárna na štyri body. Ak by zápas trval ešte aspoň o dve minúty dlhšie, mohlo sa to skončiť úplne inak.

Aj to sú dôvody, pre ktoré majú "Vysokoškoláci" nádej, že na palubovke minuloročného finalistu môžu predviesť výkon vedúci k dobrému výsledku. Obrana, ktorou vo štvrtej štvrtine odrovnali útočne snahy súpera, by mohli natiahnuť na celé trvanie stretnutia. Aj preto sa vedenie klubu rozhodlo, že by si Karlovešťania mohli začať na palubovku zvykať už v predstihu. Keďže medzi stretnutiami majú tímy iba jeden deň voľna, už vo štvrtok sa presunula väčšina karloveskej súpisky do Komárna, aby absolvovala v tamojšej športovej hale dva kvalitné tréningy. "Po stretnutí s Prievidzou nám tréneri naplánovali skorší výjazd do Komárna spojený s kratším sústredením. Pred zápasom tu absolvujeme dva tréningy, na ktorých doladíme detaily v útoku, niečo si odstrieľame a na jednom z tréningov aj pozrieme video analýzu nášho súpera," ozrejmil rozohrávač Jakub Pasovský.

Stretnutie 21. kola Karlovky s Komárnom začína netradične v piatok o 18:00. Sledovať prenos z klubovej kamery môžete tu, na tomto linku zase nájdete štatistický prenos.