22. kolo (predohrávka): Žiaci, študenti, hor sa na Inter!
16. decembra 2016

Ďalší súboj Dávida s Goliášom prinesie predohrávané stretnutie 22. kola Slovenskej basketbalovej ligy. Zápas odohrajú dva bratislavské celky neobvykle - v piatok o 11:00, v Hant aréne očakávajú organizátori "nájazd" žiakov a študentov, všetkých tých, ktorí sa zaujímajú o basketbal, či si len chcú pozrieť stretnutie najvyššej mužskej súťaže pod vysokými košmi.

"Vysokoškoláci" z Karlovky sa po druhý raz v tejto sezóne predstavia na palubovke bratislavského Interu, ktorý zažíva výborné obdobie. Zverenci trénera Olivera Vidina sa vezú na víťaznej vlne, z ktorej ich nik nezhodil už deväť zápasov. Vďaka tomu tímu okolo Rada Rančíka patrí prvé miesto, na 14 výhier im stačilo 16 zápasov, druhé Košice potrebovali na rovnaký počet triumfov o zápas viac. Interisti naposledy prehrali ešte v úvode novembra na palubovke majstra z Prievidze. V sobotu 10. decembra, v nateraz poslednom zápase, sa Interu podarilo rozdrviť Nitru 95:35. 

Pozitívne nespomínajú na poslednú návštevu Hant arény ani hráči Karlovky. Po výsledku 69:104 a hlavne predvedenom výkone nebolo v našom tábore veľa dôvodov na úsmev. Uvedomuje si to aj František Kubala, ktorý vidí piatkový zápas aj v širších súvislostiach ďalšieho programu Karlovky. "Čaká nás ťažká šnúra štyroch zápasov na ihriskách súperov, ktorú otvárame v piatok 'detským zápasom' proti Interu Bratislava. Mali sme iba dva dni, aby sme sa dali dokopy, verím že posledné zápasy nám dali dosť zúročiteľných skúseností, ktoré nám pomôžu siahnuť na víťazstvo. Poznáme našu bilanciu s Interom, sme si vedomí ich sily. Verím, že odohráme na Pasienkoch lepší duel, ako tomu bolo naposledy," hovorí F. Kubala, asistent trénera P. Ivanoviča. 

Predstavovať silné stránky Interu je prakticky zbytočné. Každý v lige pozná meno Radoslav Rančík, ktorý kraľuje tabuľke strelcov s 23,8 bodmi na zápas a teda slušným trojbodovým náskokom pred druhým S. Stojačičom z Lučenca. Ak k bodom "RR" pripočítame aj vyše 50-percentnú úspešnosť streľby z poľa, 6,8 doskoku, 2,4 asistencie, 1,3 zisku a skutočnosť, že ide o jedného z najfaulovanejších hráčov v lige, dostaneme jasný obraz hráča kalibru MVP.

Bolo by však krivdou nespomenúť aj ďalších borcov v drese žlto-čiernych. Silnými zbraňami Interu sú aj skúsený rozohrávač Aleksandar Vlahovič (13,8 bodu, 5,3 asistencie), krídelník Nemanja Barač (12,4 bodu, 4,3 dodkoku) a ďalší, ktorí prispievajú k výbornej ofenzívnej tímovej štatistike 90,4 bodu na zápas.

O tom To, že piatkové stretnutie nebude pre Karlovku jednoduché, niet pochýb. O to viac si chalani budú ceniť podporu z publika! Ak sa nemôžete na zápas dostaviť do Hant arény, v piatok 16. decembra o 11.00 štartuje live prenos na Huste.tv, štatistický prenos bude tu a klubovú kameru nájdete na tomto linku