24. kolo: V dohrávke sme nestačili na majstra, k prekvapeniu sme nemali ďaleko
25. februára 2016

Pred posledným súťažným kolom Eurovia SBL dohrávali basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava stretnutie 24. kola. Na preložení domáceho zápasu sa dohodli s majstrovským Komárnom. V prvej polovici zápasu si držala vedenie Karlovka, v závere polčasu však hostia otočili a vedenie do konca zápasu z rúk nepustili, hoci k tomu nebolo ďaleko. V druhom polčase najskôr natiahli svoj náskok na viac ako 10 bodov, záver bol dramatický a domáci celok nemal ďaleko k prekvapeniu. Skúsenosti ale zapracovali na strane Komárna, Karlovka minula rozhodujúce strely a Komárno dohrávalo zápas vo vedení.

Veľkou mierou sa k zdramatizovaniu zápasu pričinilo vylúčenie TJ Bannistera, ktorý päť minút pred koncom zápasu za stavu 63:72 "chytil" piatu osobnú chybu a stretnutie dopozeral len z lavičky. Karlovka vytiahla vysunutú obranu, ktorá hosťom spôsobovala veľké problémy na rozohrávke. Už za minútu a pol bol stav 70:74, čo sľubovalo zamotanú koncovku a dokonca šancu na dva body pre Karlovku. "V závere sme mali trochu problém po vyfaulovaní sa Bannistera, lebo chalani sú zvyknutí na to, že hrá 35 minút. Zvládli to ale a ja im môžem k tomu iba pogratulovať," podčiarkol tréner Komárna Dragan Ristanovič. Keďže

Vyrovnaný zápas rozhodli podľa aktérov doskoky. Komárno sa dostalo až k dvanástim svojim nepremeneným strelám. "Zlyhali sme ale na obrannom doskoku, kde nás Komárno dnes prevalcovalo. To bol kľúčový moment zápasu, v ktorom sme zlyhali," konštatoval po zápase Miro Žilík.

nevadí! vynikajúci zápas! ďakujeme! Karlovka punk! :)

Posted by MBK Karlovka Bratislava on Wednesday, February 24, 2016

Na domácej strane si body pekne rozdelil takmer celý tím. Za vysokoškolákov skórovali dvojciferne Kožár, Brliť, Abrhám, Hoferica a Žilík, deväť bodov pridal Hašan. Komárňanov tradične potiahli Vido, Alawoya Bilič, či Bannister.

Výsledok znamená pre Karlovku len jedno - ak chce ísť na šieste miesto, musí vyhrať nad Interom Bratislava v poslednom ligovom kole. To odohrajú bratislavské tímy netradične v sobotu 27. februára o 18:00 v Športovej hale profesora Rovného.

VŠEMvs Karlovka Bratislava – MBK Rieker Com-Therm Komárno 76:83 (17:17, 17:23, 20:22, 22:21) - štatistiky
Karlovka: Abrhám 12, Hoferica a Kožár po 11, Brliť 10, Lehman 5 (Žilík 10, Hašan 9, Galád 5, Hlivák 3, Krajčír a Podhorský 0)
Komárno: Vido 22, Bilič 16, Alawoya 13, Bannister a Thompson po 8 (Halada 10, Kratochvíl 6, Haviar a Kozlík 0)
TH: 23/17 – 30/25, Trojky: 7 – 6, Fauly: 26 – 22, Rozhodovali: Vladič (AUT) – Turčin – Brandstötter (AUT)

Povedali po zápase

Milan Černický (tréner Karlovky): „Veľmi dobre sme vstúpili do zápasu, aj sme boli vo vedení. Komárno má však väčšiu kvalitu, a to sa prejavilo, keď na nás pritlačili. Na druhej strane sme my chceli byť tí, čo im budú kradnúť loptu, ale dávali loptu pod kôš, kde mali väčšiu silu a to využili. Škoda tých našich nevynútených chýb."

Miroslav Žilík (hráč Karlovky): „Začiatok bol z oboch strán nepresný a zbrklý. Potom sme sa rozbehli a začalo sa to podobať na basketbal. Zlyhali sme ale na obrannom doskoku, kde nás Komárno dnes prevalcovalo. To bol kľúčový moment zápasu, v ktorom sme zlyhali. Snažili sme sa ich dostať pod tlak zdvojovaním, no chýbali nám kľúčové strely."

Dragan Ristanovič (tréner Komárna): „Bol to veľmi dobrý zápas, aj zo strany Karlovky. Snažili sme sa zahrať dobre v obrane. Hráči sa chytili hneď v úvode, čo bolo dobré znamenie. Atmosféra bola slušná, nikto nebol nervózny, aj keď sa zopár chýb objavilo. V závere sme mali trochu problém po vyfaulovaní sa Bannistera, lebo chalani sú zvyknutí na to, že hrá 35 minút. Zvládli to ale a ja im môžem k tomu iba pogratulovať."

Siniša Bilič (hráč Komárna): „Karlovka zase ukázala, že sú kvalitný tím, a že sa tu veľmi ťažko vyhráva. Síce sme sa potrápili, no myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Sme štvrtí, ale nikdy sme nekalkulovali, nám je to jedno. Ideme od zápasu k zápasu a je nám jedno, či sme štvrtí, či tretí."