3. kolo Minibasket ligy v Petržalke bolo úspešné
13. júna 2017

Heslom podujatia bolo "Nie je dôležité vyhrať, ale z chuti si zahrať" a platilo doslovne.

V sobotu 10.6.2017 sme sa stretli na 3. kole Minibasketligy v Minibasket centre Petržalka v telocvični na ZŠ Pankúchova. Cieľom bolo opäť začínajúcim minibaskeťákom a minibaskeťáčkam lepšie priblížiť "zápasové" nasadenie v samotnej hre a v sprievodných zručnostných hrách. Na podujatie zavítali okrem detí z domáceho Minibasket centra Petržalka aj deti z Karlovky.

Po úvodnej spoločnej rozcvičke, vedenou trénermi - Peter Ivanovič, Marta Páleniková  a Martin Madaj, boli vytvorené dva tímy, ktoré si vo dvoch 30 minútových zápasoch zmerali svoje sily a zručnosti. V prestávke sme vyplnili čas na malé občerstvenie a sprievodné hry zamerané na prihrávanie, dribling a streľbu na kôš.  Záverečnou súťažou už tradične bola rodičovská súťaž v streľbe trestných hodov, ktorá prebiehala za mocného povzbudzovania detí. Ako bolo spomenuté, cieľom nebolo víťazstvo, ale dobrý pocit z hry a celkového podujatia, čo sa nám aj nakoniec podarilo a potvrdili to aj slová spokojných detí a rodičov. Tešíme sa na záverečné podujatie, ktoré sa bude konať pod holým nebom vo Vajnoroch.

Tréner MBK Karlovka Peter Ivanovič: "Máme za sebou vydarené podujatie, deti si veľa a s chuťou zašportovali a ukázali nám trénerom i rodičom progres, ktorý dosahujú tréningami. Vďaka patrí trénerom a rodičom za pomoc pri organizácii podujatia."