5. Kolo MINIBASKET LIGA – Senec – FINÁLE  AKO MÁ BYŤ
21. júna 2016

V sobotu 18.6.2016 ukončili v Senci  svoje súboje i  najmenší  „prípravkoví“ basketbalisti zo štyroch centier – Karlovka, Petržalka, Dúbravka, Senec.  Bolo to FINÁLE ako má byť – napínavé súboje v zápasoch a súťažiach,  odovzdávanie medailí, diplomov a cien prezidentom klubu pánom Lubošom Cibákom, slovenskými reprezentantami  a hráčmi klubu MBK Karlovka Daliborom Hlivákom a Michalom Kožárom. Hralo  sa pred  skvelou rodičovskou diváckou kulisou.

Tak ako v predchádzajúcich kolách sa hráči pred zápasmi rozcvičili spoločným ballhadllingom,  súťažili v štafetových disciplínach a nechýbalo ani škrečkovanie. Rodičia opäť bodovali a pripisovali na kontá svojich centier dôležité body v podobe presných zásahov trestných hodov.

A ako to skončilo?  Hráčom Senca sa napriek víťazstvu v 5. kole a vysokému nasadeniu a snaženiu vo všetkých súťažiach nepodarilo poraziť hráčov Petržalky a v konečnom poradí skončili na 2. mieste. Hráči Petržalky si nenechali ujsť  svoje víťazstvo a zaslúžene zvíťazili.

Trénerka Gabika Rebrošová: "Som rada, že FINÁLE MINI basket ligy sa konalo práve  v Senci. Do  MINI basket ligy 2015/2016 sa za náš tím zapojilo až 21 hráčov z dvoch seneckých základných škôl – ZŠ Tajovská a ZŠ Mlynská. Moje basketbalové deti, sa každým kolom zlepšovali a viem ako veľmi chceli vyhrať. V konečnom dôsledku sme však všetci víťazí – tréneri, rodičia a hlavne naši malí  basketbalisti.  Je úžasné sledovať ako tieto deti  prežívajú svoje účinkovanie na palubovke, v štafetách, v akom sú nasadení brániť, útočiť, ako sa títo hráči vedia tešiť z každého koša a na druhej strane, ako je niekedy ťažké zvládať s nimi  neúspech, prehru, či nedaný kôš...prežívajú každý moment.....a to je krásne."

logoBA_fullc_centrAkcia bola podporovaná z Grantového programu mesta SR Bratislavy pre voľný čas, šport a sociálne aktivity.