5: kolo: Na záver už sily neostali, Lučenec vyhral presvedčivo
23. októbra 2016

"Vysokoškoláci" z bratislavskej Karlovky cestovali na zápas 5. kola do Lučenca. Na palubovke nováčika prehrávali v prvom polčase už o 13 bodov, avšak v polovici tretej štvrtiny dokázali manko skresať, zmazať a zápas otočiť vo svoj prospech. Bohužiaľ, na viac im už sily zrejme neostali, keďže sa domáci dostali zakrátko opäť do vedenia a do konca stretnutia navýšili svoj náskok až na 20 bodov. Pre Karlovku to tak znamená tretiu prehru v rade.

Podľa trénera Petra Ivanoviča zlyhali Bratislavčania v taktickom smere, podobne ako v poslednom domácom zápase. "V podstate sa nám stalo to isté, čo v stredu. Opäť sme prestali plniť obranné pokyny, ktoré trénujeme a nacvičujeme. Dostali sme z toho veľa košov, aj ľahké koše, ktoré domáci získali. Na druhej strane sme hrali dosť nevyváženú hru, kedy nás súper dostal do kolien presnou muškou spoza trojkového oblúka," povedal.

Karlovka trpela v sobotnom zápase najmä na výborné strelecké percento streľby súpera, ktorý premenil až 60% svojich pokusov. Aj preto mali domáci lepšie štatistiky na doskoku, kde kraľoval americký pivot Garrick Sims. Dvadsať bodov a sedemnásť doskokov z neho urobilo najlepšieho hráča zápasu. Premenil všetky svoje pokusy z hry a pridal aj šesť asistencií. Bolo najmä jeho zásluhou, že Lučenec v druhom polčase dominoval v zápase aj napriek tomu, že Karlovka stiahla 13-bodový náskok a šla do vedenia. Pridal sa k nemu aj jeho krajan Aaron Rountree, ktorý aj vďaka trom trojkám nazbieral 16 bodov. Z pohľadu Karlovky odohral solídny zápas Ivan Židzik, ktorý pozbieral 11 doskokov a rovnaký počet bodov. Rozohrávači Dalibor Hlivák a Michal Kožár dosiahli zhodne efektivitu 12.

MBK Lučenec - VŠEMvs Karlovka Bratislava 91:71 (22:17, 20:16, 21:23, 28:15) - stats
Lučenec: Mandič a Sims po 20, Stojačič 19, Rountree 16, Pipíška B. 4 (Pipíška P. a Rendla po 4, Jurjevič a Živkovič po 2)
Karlovka: Hlivák 15, Hašan 11, Doležaj a Kožár po 7, Brliť 6 (Židzik 11, Abrhám 6, Halmeš, Krajčír a Podhorský po 2, Pasovský 0)
TH: 31/23 - 25/16, Fauly: 23 - 27, Trojky: 6 - 5, Rozhodovali: Brziak, Kúkelčík, Kiss

Povedali po zápase:

Ivan Kurilla (tréner Lučenca): „Zápas sa odvíjal presne tak, ako som predpovedal pred duelom – prišiel k nám súper, ktorý má kvalitu a hráčov, ktorí už majú veľa za sebou, sú zohratí, čo ukázali aj na ihrisku. Čo sa týka nás, tak sú veci, ktoré si my povieme v šatni a tam to aj musí zostať. Som veľmi rád, že dnes nás v niektorých fázach zápasu a situáciách potiahol Braňo Pipíška. Dovolím si tvrdiť, že dnes to bol jeho zápas. V situácií, kedy sa súper dostal späť do zápasu, práve mladý Braňo zvládol svoju pozíciu na rozohrávke, a to si myslím, že sa ukázalo ako kľúčové. Samozrejme nesmiem zabudnúť ani na výkon Gerricka Simsa, ktorý si výborne rozumel s Acom Mandičom. Aj to sa ukázalo ako rozhodujúce. Teší ma, že dobre fungovala aj naša defenzíva, pretože bez obrany sa zápasy nedajú vyhrávať. Práve toto musíme pochopiť, pracovať na tom, lebo to si myslím že je kľúčové pre víťazstvá v tejto súťaži."

Aco Mandič (hráč Lučenca): „Dnes sme narazili na silný a zohratý tím bratislavskej Karlovky, ktorý nás dosť vytrápil. Napriek tomu sa nám podarilo vyhrať a dovolím si tvrdiť, že náš tréner ´ušil´ na súpera skvelú taktiku. Chcel by som vyzdvihnúť najmä výkon mladého Braňa Pipíšku, ktorý bol podľa mňa mužom zápasu a potiahol nás na rozohrávke. Za dnešné víťazstvo sme veľmi šťastní a ďakujeme skvelým fanúšikom, ktorí nás vynikajúco povzbudzovali."

Peter Ivanovič (tréner Karlovky): „V podstate sa nám stalo to isté, čo v stredu. Opäť sme prestali plniť obranné pokyny, ktoré trénujeme a nacvičujeme. Dostali sme z toho veľa košov, aj ľahké koše, ktoré domáci získali. Na druhej strane sme hrali dosť nevyváženú hru, kedy nás súper dostal do kolien presnou muškou spoza trojkového oblúka."

Dávid Abrhám (hráč Karlovky): „Bol to veľmi náročný zápas. Lučenčania majú skvelých fanúšikov, hrá sa tu ťažko a domáci sú zvyknutí hrať v takomto prostredí. Z našej strany to nebol vôbec dobrý výkon, mali sme veľké diery v obrane, v útoku sme riešili situácie veľmi zbrklo, volili sme ťažké strely, ktoré nám, samozrejme, ani nepadli a Lučenčania tak zaslúžene vyhrali rozdielom dvadsiatich bodov."