7. kolo: Šokovali sme v Leviciach, lídra sme pripravili o neporazenosť
07. novembra 2016

Sobotné stretnutie, v ktorom VŠEMvs Karlovka Bratislava nastúpila na palubovku Levíc, prinieslo slovenskému basketbalu ďalšie prekvapenie. Zverenci trénera Peťa Ivanoviča odohrali svoj najlepší zápas v tejto sezóne a nad doteraz neporazeného lídrom vyhrali 76:83.

Druhá tohtoročná výhra Karlovky sa zrodila z výborného tímového výkonu "Vysokoškolákov". Po takmer celý zápas boli hostia z Bratislavy vo vedení a v závere boli aj lepším tímom, posledné minúty zvládli priam bravúrne. Karlovka mala týždeň a pol voľna, ktoré využila naplno. Aj preto zvládli podľa Petra Ivanoviča zápas lepšie ako ich súper. "Dnes sme splnili na palubovke to, čo sme celý týždeň trénovali a čo sme tu chceli hrať. Na konci sme hrali rozumne a zápas sme dotiahli do víťazného konca. Mali sme desať dní pauzu, pripravovali sme sa a padlo to na úrodnú pôdu," povedal P. Ivanovič.

Jeho náprotivok Teo Hojč nepripúšťal, že by na jeho hráčoch zanechal stopy náročnejší program. Pivot Reginald Keeley pripustil, že súpera mohli podceniť. "My sme si mysleli, že to bude ľahký zápas a keď sme do neho chceli naskočiť, už bolo neskoro," sypal si po stretnutí popol na hlavu. Práve jeho rival v modrom drese Juraj Hašan bol najefektívnejším hráčom hostí. K 15 bodom pridal aj osem doskokov a mal leví podiel na tom, že Karlovka neťahala v podkošovom priestore za kratší koniec.

14991167_1059176344227795_8737134811514257668_o

Výborný výkon podal aj David Abrhám, ktorý nastrieľal 16 bodov, z toho štyri trojky. Viacerým hráčom ale padala lopta do koša, až piati presiahli hranicu 10 bodov. V takmer všetkých ukazovateľoch bola Karlovka na tom lepšie. Mali viac asistencií i blokov, menej strát, lepšie percento trestných hodov a premenili aj viac trojbodových pokusov. Vďaka konzistentnému výkonu zverencov Petra Ivanoviča bola Karlovka po väčšinu zápasu vo vedení a nervy nestratili ani štyri minúty pred koncom, kedy sa do mierneho vedenia dostali Levice. Samotný záver zvládla Karlovka bravúrne, od stavu 72:71 nedovolila Leviciam skórovať z hry a svoje jemné vedenie udržala.

BK Levickí Patrioti - VŠEMvs Karlovka Bratislava 76:83 (17:17, 18:20, 20:17, 21:29)
Levice: Summers 17, Musil a Djurič po 7, Djokič a Josipovič po 6 (Nofflet 14, Keely 10, Krajčovič 6, Vojtek 3)
Karlovka: Doležaj a Hašan po 15, Hlivák 14, Kožár 10, Brliť 5 (Abrhám 16, Židzik 6, Podhorský 2, Halmeš a Krajčír 0)
TH: 24/16 - 27/21, Fauly: 27 - 25, Trojky: 8 - 10, Rozhodovali: Fuska, Bartoš, Turček

Povedali po zápase:

Teo Hojč (tréner Levíc): "Odohrali sme dnes zlý zápas a preto sme prehrali. Netreba hľadať dôvody. Je to o hráčoch. Oni musia byť motivovaní, idú predsa hrať ligový zápas. Ja to za nich robiť nemôžem.“

Reginald Keely (hráč Levíc): "Bol to zlý zápas z našej strany. Chýbala nám energia a nehrali sme svoju hru. Bolo na nás vidieť, že nie sme vo svojej koži. Súper nás dnes vyškolil, lebo sem prišli a chceli proti nám hrať, chceli vyhrať. My sme si mysleli, že to bude ľahký zápas a keď sme do neho chceli naskočiť, už bolo neskoro."

Peter Ivanovič (tréner Karlovky): "Dnes sme splnili na palubovke to, čo sme celý týždeň trénovali a čo sme tu chceli hrať. Na konci sme hrali rozumne a zápas sme dotiahli do víťazného konca. Mali sme desať dní pauzu, pripravovali sme sa a padlo to na úrodnú pôdu. Levičania mali náročný program, veľa cestovali a my sme dnes využili svoju šancu."

David Abrhám (hráč Karlovky): "Vedeli sme o tom, že sa hrá v Leviciach veľmi ťažko. Je tu vždy skvelá atmosféra a domáci zatiaľ v lige neprehrali. Sme veľmi radi, že sa nám dnes podarilo prelomiť túto ich sériu. Hrali sme koncentrovane v útoku aj v obrane, posúvali sme si lopty a dávali sme voľné strely, čo bol hlavný rozdiel oproti tým predchádzajúcim zápasom. Boli sme správne motivovaní proti favoritovi a tešíme sa z tohto víťazstva."

Záznam nájdete tu: http://sport.huste.tv/clip/05-11-16-z-levicki-patrioti-karlovka