9. prípravný zápas VŠEMvs Karlovka Bratislava
13. septembra 2014

V stredu 10.9.2014 si muži VŠEMvs Karlovka Bratislava zmerali svoje sily v už 9. prípravnom zápase s nováčikom českej MBL MMCITÉ Brno.
Po dobrom vstupe do zápasu patrila prvá štvrtila domácim basketbalistom v pomere 20:16. V druhej štvrtine bol výkon veľmi vyrovnaný, hostia začali premieňať svoje šance, rýchlym prechodom do útoku dávali ľahké koše. V 17. minúte otočil skóre trestnými hodmi kapitán hostí Šmíd (31:32). Polčasový výsledok 37:41 ešte dával nádej na vyrovnaný basketbal, ale po návrate zo šatní Brno predviedlo vynikajúcu 3. štvrtinu (56:70). Čo je veľmi pozitívne, basketbalisti VŠEMvs Karlovka sa výsledku nepoddali a v poslednej štvrtine zabojovali a skorigovali výsledok na rozdiel 9b (81:90).
Tréner Černický si vyskúšal na ihrisku všetkých hráčov vrátane Mareka Doležaja. Tento len 16 ročný hráč odohral 18 minút a pripísal si 8b. Ďalším mladým a úspešným krídelníkom je 17 ročný David Abrahám, pre ktorého nebol tento duel prvým prípravným zápasom v drese extraligových mužov. A ako videl on tento zápas?
„Zápas bol pomerne vyrovnaný, aj keď takmer celú dobu viedlo Brno. Dostávali sme veľa ľahkých košov z rýchlych protiútokov, nevedeli sme ubrániť útok súpera a robili sme veľa chýb. Pozitívom je, že sme hrali dobre v útoku o čom svedčí 81 bodov, čo musím povedať je, že sme mali veľa stratených lôpt, čomu sa musíme v ďalších zápasoch určite vyvarovať“

VŠEMvs Karlovka Bratislava – MMCITE Brno 81:90
Štvrtiny 20:16 17:25 19:29 25:20
Fauly: 24 – 28 Trojky: 3/13 – 4/10 TH: 22/31 – 18/30
Rozhodovali: Kuzmiak M., Kuzmiak D., Valachovič
Body VŠEMvs Karlovka: Bečárik 13b, Hoferica 11b, Žilík, Lehman 10b, Židzík 4b (Abrahám, Stránsky 9b, Doležaj 8b, Kucsa 7b, Hlivák Dalibor 0b)
Body MMCITÉ Brno: Krakovič 21b, Marič 12b, Šiška 9b, Šmíd 8b, Zachrla 7b (Semerád 14b, Norwa 10b, Kozina 5b,Jedovický 3b, Hrabovský 1b, Nehyba, Muller 0b)