Karlovka nezdolala Košice ani na štvrtý pokus, no vyslúžila si pochvalu od kouča súpera

Hráči prvého tímu Karlovky síce Košice v 30. kole SBL nezdolali ani na štvrtý pokus v sezóne a doma prehrali 70:81, potvrdili však stúpajúcu formu v sezóne. Presne o tom hovorí aj Filip Halmeš. "Mrzí nás, že sme nevyhrali. Už nejdeme do zápasov s tým, že môžeme prekvapiť, ale pomýšľame na víťazstvo. Dnes sme mali výborný úvod, ale kľúčové bolo, že nás preskákali na doskokoch. Od zápasu k zápasu sa zlepšujeme, hráme obetavo a koncentrovane a pomaly ladíme formu na play off, v ktorom sa zrejme stretneme práve s Košicami," priznal. "Čo sa mňa týka, dostal som príležitosť, snažil som sa na sto percent, ale aby som bol spokojný, museli by sme vyhrať ako tím, čo sa nestalo," povedal.

Karlovka začala doma proti druhému tímu tabuľky výborne, od úvodu si držala náskok a postupne ho aj zvyšovala. Po prvej štvrtine viedli zverenci Petra Ivanoviča o desať bodov 24:14. Druhá desaťminútovka patrila Košiciam. Už po štyroch minútach hry vyrovnali na 24:24. V ďalšom priebehu sa domáci opäť chytili a nedovolili hosťom, aby odskočili o viac ako dva body a do šatní sa cez prestávku odchádzali za stavu 38:38.

Karlovka mala aj do druhého polčasu horší štart, východniari odskočili o päť bodov, za dve a pol minúty mali domáci navyše štyri osobné chyby. V priebehu desaťminútovky Košice odskočili na 50:61 a siréna zaznela za stavu 52:63. V štvrtej časti bolo síce prakticky rozhodnuté, ale zverenci Petra Ivanoviča bojovali a napokon ustrážili prehru o jedenásť bodov. "Duel proti Košiciam sme začali výborne, padali nám trojky, no potom sme nedávali otvorené strely a v tretej štvrtine nám už súper ušiel. Síce sa nám to zvrátiť nepodarilo, ale chcem svojich chalanov pochváliť za výborný výkon," povedal po zápase tréner.

Hráčov Karlovky môže tešiť aj fakt, že ich chvália aj tréneri súperov. V sobotu nešetril príjemnými slovami kouč Košíc Miljan Čurovič: "Karlovka hrá nepríjemne, navyše my sme nezačali vôbec dobre, ale od druhej štvrtiny sme prevzali iniciatívu a zvládli zápas. Už nie je podstatné, čo bolo príčinou prehry o desať bodov v prvej štvrtine, dôležité je, že sme zvládli zápas. Ale Karlovke gratulujem k stúpajúcim výkonom."