BASKET.SK: Brliť: Zápas čo zápas potvrdzujeme, že je niekde problém
23. decembra 2015

Predohrávka 22. Kola Eurovia SBL sa uskutočnila dva dni pred Vianocami na palubovke „vysokoškolákov“ z Karlovky, ktorí privítali tabuľkových susedov z Nitry. Tímy z dolnej polovice rebríčka SBL neprežívajú najlepšie obdobie, najmä pre zverencov Milana Černického je po relatívne dobrom úvode do sezóny ôsma priečka v tabuľke sklamaním.

Nepolepšili si ani proti Nitranom, ktorí ich zdolali vysoko 87:69. Hoci rozdiel v konečnom skóre sa môže zdať vysoký, prvé tri štvrtiny duelu boli vyrovnané a o víťazovi rozhodla až posledná desaťminútovka. Tú vyhrali zverenci Petra Semana 31:12 a pripísali si tak na konto druhú výhru z prostredia mimo domácej palubovky. Mladší bratislavský tím utrpel štvrtú porážku z posledných piatich duelov a horšie je na tom v lige už iba Spišská Nová Ves.

„Čo sa stalo? Chaos v obrane,“ reagoval na nezvládnutý záver „vysokoškolákov“ hrajúci asistent trénera Braňo Brliť. „Ťažko sa nám bráni, keď nikto nevie, kam sa má presunúť a nemá istotu v tom, že za ním niekto situáciu zabezpečuje, že mu vypomôže.“ Pivot Karlovky napriek prehre zaznamenal double-double, dvanásť bodov a trinásť doskokov.

Viac tu: http://www.basket.sk/doc/26378/brlit-zapas-co-zapas-potvrdzujeme-ze-je-niekde-problem