BASKET.SK: Kubala: Musíme sa vrátiť k poctivému basketbalu
10. decembra 2015

VŠEMvs Karlovka Bratislava si vo svojej nováčikovskej sezóne dala za cieľ etablovať sa medzi extraligovou elitou. Výhradne slovenský tím skončil po základnej časti Eurovia SBL na solídnom šiestom mieste (15–21). V play off síce podľa očakávania vypadol s mestským rivalom Interom, no napriek tomu jednoznačne patril medzi pozitívne zjavy uplynulého ročníka. V novej edícii SBL sa však tímu trénera Milana Černického nedarí podľa predstáv. V bilančnom rozhovore po polovici základnej časti nám na naše otázky odpovedal generálny manažér klubu František KUBALA.

- Do sezóny ste vstúpili troma víťazstvami za sebou. Odvtedy však máte bilanciu 1–11, naposledy ste prehrali v utorok v Nitre. Platí Karlovka pomyselnú daň druhoročiakov?

„Vedenie, tréneri i hráči už pred sezónou predpokladali, že tá druhá bude diametrálne náročnejšia. Myslím, že platíme daň za prístup hráčov a trénerov ku svojim povinnostiam, ako je tréningový proces, príprava na zápas a regenerácia. To všetko sa nám ukazuje v stredu a sobotu odhalené v plnej nahote na extraligových dueloch, kde prestávame byť konkurencie schopných tímom a máme bilanciu 1–11. Ja vnímam šport v dlhodobom horizonte ako spravodlivý, preto koľko do neho vložíte, toľko sa vám zvyčajne vráti. Členovia nášho A-tímu mu už dlhodobejšie nedávajú to, čo si táto náročná súťaž vyžaduje a vracia sa nám to každou extraligovou konfrontáciou.“

- Po novembrovej výhre nad Spišiakmi prišla séria nepriaznivých výsledkov, vrátane vysokých prehier s Prievidzou, Levicami či v Košiciach. Prežíva mužstvo aktuálne akúsi výkonnostnú krízu?

„Dá sa s tým súhlasiť, prežívame hernú, ale i morálnu tímovú krízu. Náš herný prejav najmä v defenzíve, ako aj v tranzícii je žalostný a z toho pramenia aj vysoko nepriaznivé výsledky. Nemáme sa momentálne o čo oprieť v našej obrannej hre, keď inkasujeme so silnými 90 a s priemernými 80 bodov. A to všetko v márnej nádeji, že dáme viac. Musíme sa vrátiť k poctivému basketbalu na oboch stranách ihriska. Hrať diametrálne s iným nasadením a zodpovednosťou v obrane i prechodovej fáze, ako aj disciplinovane a jednoducho v útoku. V prvej polovici ligy sa prezentujeme profesorským basketbalom, ale zabúdame, že my nemáme v tíme basketbalovým ´profesorov´, ale ´učňov, študentov a pracantov´.“

Viac tu: http://www.basket.sk/doc/26305/kubala-musime-sa-vratit-k-poctivemu-basketbalu