Basketbalisti Karlovky hodnotili sezónu s prezidentom: Takto chcú potešiť najmenších
25. apríla 2017

Z basketbalového VŠEMvs Karlovka Bratislava sa po troch rokoch v extralige stáva klub, ktorý si všímajú nielen športovci. Týmito slovami otvoril posezónne stretnutie s hráčmi prezident klubu Ľuboš Cibák. Tím mužov prvý raz nepostúpil do vyraďovacích bojov, šéf klubu napriek tomu sršal spokojnosťou.

“Celkový dojem je dobrý. Všetci sme sa cítili na vašich zápasoch dobre, tešili sme sa z dobrej hry, viackrát nám len tesne ušiel výsledok. Zaujímalo by ma, či by dokázal historik nájsť prípad, keď sme s jedným súperom dvakrát prehrali po dvoch predĺženiach,” narážal na fakt, že Karlovka dvakrát prehrala s Handlovou až po predĺžení. “Zo sezóny mám veľmi dobrý pocit, aj z predvedenej hry, napriek tomu, že vy tam môžete vidieť ako profesionáli veľa nedostatkov,” povedal hráčom a dodal: “Chcem, aby ste všetci mali z basketbalu radosť, nielen drinu. Aby ste to robili pre zábavu. Naše domáce zápasy bez debaty patria k najlepším na Slovensku.”

Následne sa k slovu dostal tréner Peter Ivanovič. “Zápasy doma s Nitrou a v Spišskej Novej Vsi ma najviac mrzia, tam nám ušiel cieľ postúpiť do play off. Tesné prehry majú subjektívne aj objektívne dôvody. Ani raz som sa na to nevyhováral. Tento rok sa nám zranenia nevyhýbali, niekde tam bude aj príčina faktu, že sme nepostúpili do play off. Chýbalo nám sedem víťazstiev do play off, ale tie výkony často presahovali výsledky,” ponúkol svoj pohľad na sezónu kouč prvého tímu.

Basketbalisti Karlovky si zvolili na slovenské pomery unikátny model fungovania, nenakupujú zahraničných hráčov, ale stavajú na slovenských hráčoch a ideálne na odchovancoch. “Ďakujem, že s nami máte trpezlivosť aj po troch rokoch," povedal prezidentovi klubu s úsmevom Dalibor Hlivák. "Bol by som rád, keby sa nám už konečne podarilo zdolať Prievidzu, Inter, Komárno,” narážal na fakt, že Karlovke sa ešte mestského rivala zdolať nepodarilo.

Fanúšikovia sa na zápasoch Karlovky cítia, akoby patrili do jednej basketbalovej rodiny. Hráčov poznajú dokonca aj tí najmladší, sú pre nich vzormi. “Vedia naše mená. Bolo by dobré v novej sezóne po zápase prísť za deťmi a podať si s nimi ruky, spraviť im radosť,” uzavrel hodnotenie sezóny za hráčov Róbert Bečarik.

F94B3696 F94B3678 F94B3652 F94B3648 F94B3643 F94B3640 F94B3740 F94B3739