Basketbalová Karlovka do novej sezóny so zmenami na viacerých frontoch
12. augusta 2016

V MBK Karlovka sa po uplynulej sezóne udialo viacero zmien a to nielen v hráčskom kádri "extraligistov", ale aj na úrovni trénerskej, či funkcionárskej.

Jedným z najvýraznejším krokov je odchod Františka Kubalu z pozície šéftrénera. Od sezóny 2016/2017 sa bude sústrediť výlučne na tímovú a športovú stránku A-tímu VŠEMvs Karlovka Bratislava a bude mať aj úlohy asistenta trénera Peťa Ivanoviča. Druhým asistentom bude nová posila v trénerských radoch - Tomáš Polák, ktorý bude primárne viesť aj prvoligový tím VŠEMvs Karlovka Bratislava B.

unnamed (2)

Zároveň vedenie extraligového tímu VŠEMvs Karlovka plánuje od novej sezóny rozšíriť okruh ľudí, ktorí budú zodpovední za manažovanie jednotlivých činností "áčka". Ten by mali tvoriť Ľuboš Cibák, Dalibor Hlivák, Martin Cibák a Juraj Pagáč.

Kto sa ujme povinností šéfa trénerov MBK Karlovka by sa basketbalová verejnosť dozvie počas najbližších dní. Poslednými úlohami, ktoré pre mládežnícku časť Karlovky realizuje bývalý šéftréner je vytvorenie realizačných tímov pre novú sezónu 2016-17, ako aj príprava a realizácia letnej prípravy a tradičných klubových letných sústredení v Piešťanoch a Kvačanoch.

Už teraz je však isté, že po odchode Maroša Helmecyho sa kormidla pri junioroch ujme Braňo Brliť, ktorý chalanov dobre pozná, keďže minulé sezóny viedol kadetov, ktorí často pendlovali do juniorskej kategórie. Tím kadetov zase prejde do právomocí trénera Mariána Nemčeka, ktorý bude zároveň asistovať B. Brliťovi v juniorskom tíme.

unnamed (1)

Žiacke tímy budú v sezóne 2016/2017 viesť Denisa Zambová a Marek Ribánsky. D. Zambová sa ujme aj staršieho minibasketbalového tímu, spolu s ňou sa o ďalšie minibasketbalové a prípravkové tímy budú starať aj Ľubka Fáberová, Robo Bečarik, Marián Nemček, Gabika Rebrošová, Monika Páleníková a Sára Levičanin.