Basketbalová Karlovka mieri do zdravého stredu, posty má ztrojené
30. septembra 2015

VŠEMvs Karlovka Bratislava má za sebou mimoriadne vydarený ročník v Slovenskej basketbalovej lige (SBL), ale v ústrety ďalšiemu nechce zľaviť zo svojich ambícií. Unikátny projekt založený na výlučne slovenskom kolektíve účinkujúcom v najvyššej republikovej súťaži dosiahol nečakané 6. miesto znamenajúce postup do vyraďovacej fázy súťaže.

"Nechceli sme skončiť poslední, desiati, a keďže do play-off postupovalo osem mužstiev, tak ani deviati. Podarilo sa nám naplniť výsledkové ciele a premiérový ročník medzi elitou je, s detskými 'chorobami', úspešne za nami. Radi by sme v tom nasledujúcom potvrdili trend, spôsob a stratégiu práce s výlučne slovenskými hráčmi," informoval prezident klubu MBK Karlovka Ľuboš Cibák. Funkcionári si uvedomujú, že druhý ročník po postupe do vyššej súťaže býva náročnejší, aj o tom nahlas hovorili.

Mužstvo sa pred druhou ligovou skúškou posilnilo o Branislava Brliťa a Juraja Hašana, ktorí majú viacročné skúsenosti s najvyššou súťažou. Na obvode doplnil kolektív Matúš Jurčina. "Posty máme ztrojené. Určite budeme silnejší pod košom, kde je k dispozícii až sedem pivotov. Absolvovali sme veľmi vydarenú prípravu, počas ktorej nás preverili kvalitní súperi. Od hráčov vyžadujeme ešte viac agresivity. Budeme ich točiť, máme široký káder, takže viacerí dostanú príležitosť aj na dvadsať minút a je na nich, ako ju využijú," podotkol tréner Milan Černický.

Karlovka v uplynulej sezóne vypálila rybník nejednému favoritovi a sympatický projekt založený na nie starých domácich basketbalistoch, zväčša študentoch, mal pozitívny ohlas aj u súperov. "Neraz sa stalo, že nás po zápasoch vonku vytlieskali domáci fanúšikovia. Vraj takto sa to má robiť. Mali sme 'skrytých' priaznivcov po Slovensku," glosoval Černický.

Dejiskom domácich zápasov VŠEMvs zostáva športová hala Fakulty telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského (FTVŠ UK) situovaná pri Moste Lafranconi. Kapacitne by teraz mala pojať do 400 ľudí. Hracím dňom Karlovky v SBL bude streda s úvodným rozskokom o 18.30 h. "Chceme sa pobiť o zdravý stred tabuľky. Tri tímy - Komárno, Prievidza a Inter - sú jasnými kandidátmi na medailové priečky. Silný bude aj nováčik z Košíc. A za tieto mužstvá by sme sa radi zaradili my - v konkurencii Levíc, Svitu, Nitry a Spišskej Novej Vsi," povedal generálny manažér tímu František Kubala.

V prvom kole nového ročníka SBL 2015/2016 (štartuje 3. októbra) má Karlovka voľno, v druhom privíta pod svojimi košmi Iskru Svit. V súťaži štartuje deväť mužstiev a nik z nej nevypadáva.

Autor: SITA, Zdroj: sportky.zoznam.sk