Basketbalový nováčik opäť šokoval: Unikátny slovenský klub vyškolil tím prešpikovaný legionármi Read more: http://sportky.topky.sk/c/131879/basketbalovy-novacik-opat-sokoval-unikatny-slovensky-klub-vyskolil-tim-prespikovany-legionarmi#ixzz3Kj3U30LW
02. decembra 2014

HANDLOVÁ - Nováčik Slovenskej basketbalovej ligy mužov VŠEMvs Karlovka Bratislava potvrdzuje, že si už v premiérovom ročníku medzi elitou môže trúfať aj na papierovo kvalitnejšie tímy prešpikované cudzincami. Po nečakanom víťazstve vo Svite (69:66 v 11. kole) si vysokoškoláci odviezli cenné dva body aj z palubovky Handlovej, ktorú v sobotnom zápase 17. kola zdolali 89:73.

Pre zverencov Milana Černického išlo o tretí plný zásah pod košmi súperov a s celkovo siedmimi víťazstvami sa držia na 6. priečke tabuľky.

"Do Handlovej sme išli s malou dušičkou odohrať dobrý zápas. Vedeli sme, že MBK má dobrý tím. Prvý polčas bol 'egalový', ale druhý sme hrali vo väčšej pohode, bojovali sme o každú loptu a myslím si, že rozhodol pomer doskokov. Prejavili sme väčšiu agresivitu a túžbu po víťazstve," uviedol Milan Černický, tréner výsostne slovenského mužstva zloženého prevažne z mladých hráčov.

Handlovčanov vskutku nečakávaná prehra poriadne rozladila. "Po tomto zápase sa za našich hráčov hanbím. Nechcem znevažovať súpera, to v žiadnom prípade, a k víťazstvu mu, samozrejme, gratulujem. Ale hanbím sa za to, ako naši hráči bojovali. Hanbím sa za to, že skupina amatérov a študentov, ktorí vytvorili superpartiu, zdolala profesionálov. Zdolala hráčov, ktorých ego je oveľa väčšie ako ich kvalita. Všetkým fanúšikom sa chcem ospravedlniť za dnešný výkon. Prepáčte," poznamenal podľa basketliga.sk športový riaditeľ Handlovej Ivan Kartáč, ktorého doplnil tréner Ľudovít Smačko: "Chcem sa všetkým fanúšikom, funkcionárom a ľudom, ktorí robia a pomáhajú handlovskému basketbalu, ospravedlniť. Súper viac bojoval, hral jednoducho a zaslúžene zvíťazil."


Zdroj: športky.topky.sk