"Béčko" ukončilo sezónu víťazstvom, tréner Ivanovič dostal šampanským
04. mája 2016

"Chalani na mňa v šatni po zápase vyliali dve fľaše šampanského," smial sa po nedeľnom stretnutí tréner mužského B-tímu Peter Ivanovič. On i jeho zverenci mali dobrý dôvod na radosť, keďže v druhej najvyššej súťaži obsadili konečnú striebornú priečku.

Dvoma víkendovými stretnutiami uzatvoril tím VŠEMvs Karlovka Bratislava B svoju sezónu 2015/2016. Aj v týchto stretnutiach šlo o dôležité body. Aby malo "béčko" istotu druhého miesta, muselo získať štyri body. Napokon sa dvomi výhrami "zabetónovali" s jednobodovým náskokom a druhým najlepším skóre na striebornej priečke, pred Žilinou a Považskou Bystricou.

"Postavenie v tabuľke hovorilo pred víkendom jasne v náš prospech, museli sme to ale potvrdiť na ihrisku," vysvetľuje tréner P. Ivanovič. Podľa jeho slov chalani až na menšie výpadky potvrdzovali počas oboch zápasov rolu favorita. Mestského rivala VŠK FEI STU Bratislava porazili 84:63 a hostí zo Žiaru nad Hronom 80:58. "Gratulujem tímu k druhému miestu, ktoré je zaslúžené. Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí počas sezóny prispeli k tomuto úspechu. Ďakujem!" dodal tréner.

muži B december 2015

Prvoradou ambíciou B-tímu nebolo skončiť na prvom mieste, to si s pomerne solídnym náskokom vybojovali hráči Lučenca, keď počas sezóny iba raz prehrali. Ponuka zahrať si extraligu tak poputuje do novohradského regiónu. rezerva "extraligového" tímu Karlovky však tiež plnila svoje úlohy na výbornú. V drese Karlovky vybehlo na prvoligové palubovky až 22 hráčov, medzi ktorými boli aj juniori Vukmirovič, Halmeš, či Hanák.

Podľa portálu msbasket.sk dosiahol najvyššiu hernú produktivitu z kádra Karlovky Juraj Krajčír, ktorý zároveň patril k lídrom v celej lige. Podľa neho môžu byť chalani s výsledkami aj konečným postavením v tabuľke spokojní. "Stretli sme sa tu veľmi dobrý kolektív podporený kvalitným trénerom. Všetci sme ťahali za jednu stranu povrazu," chváli Juraj Krajčír. Široká rotácia podľa neho dovoľovala, aby mohli ísť na sto percent v každom zápase a na každom tréningu. O skvelej partii hovorí aj šéftréner klubu František Kubala: "Náš rezervný prvoligový  tím prežil po sebe dve diametrálne odlišné sezóny. Tá uplynulá priniesla významne viac pozitívnych emócií a výkonov hráčom, trénerom i ľudom, ktorý sa starajú o náš klub. Takmer s identickým kádrom sa novovzniknutému trénerskému duu Peter Ivanovič - Juraj Krajčír podarilo vytvoriť súdržný kolektív."

Šéftréner chválil prístup hráčov a realizačného tímu, vďaka ktorému prvoligisti bojovali až takmer do samého konca sezóny o titul s Lučencom. "Po sezóne plnej 'problémov a existenčných starostí', béčko zaslúžene ukončilo sezónu 'kolektívnej radosti' a my veríme, že sa túto zdravú tímovú atmosféru podarí trénerom preniesť aj do A-tímu. Ako šéftréner klubu a manažér A-tímu chcem vyzdvihnúť najmä fungujúcu spoluprácu prvoligového tímu s 'áčkom', ako aj juniorským tímom, z ktorej by si mohli brať príklad aj ostatné kategórie, či tréneri," je presvedčený F. Kubala a Juraj Krajčír s ním súhlasí. "B-tím je výborná podpora pre naše 'áčko' a dúfam, že sa čo najviac jeho členov predstaví v aj na palubovkách v najvyššej súťaži," hovorí.

Jedným z pendlujúcich hráčov bol Daniel Stránsky, ktorý si spoluprácu B-tímu s áčkom pochvaľoval. "Spolupráca medzi tímami fungovala výrazne lepšie ako minulý rok a aj sa to prejavilo v kádri, kde sme sa viacerí striedali," hovorí 22-ročný pivot. Veľmi ho mrzia zápasy s Lučencom, pretože práve tie pripravili Karlovku o šancu triumfovať v prvej lige. "Musím ale pozitívne zhodnotiť väčšinu zápasov a hlavne kolektív ktorý sa okolo 'béčka' dal dokopy. Bol by som rád keby tento pozitívny vývoj béčka nestagnoval, bola by to veľká škoda," myslí si. Aj ambíciou D. Stránskeho je postupne si vydobyť svoje stabilné miesto v SBL. K tomu ale vedie dlhá cesta. "Máme sa ešte veľa čo učiť. Myslím si ale, že sa nemusíme za túto sezónu hanbiť," tvrdí.

Pre chalanov začína oficiálne letné obdobie a čoskoro štartuje aj príprava na ďalšiu sezónu. Ako ju budú chalani tráviť? "Chcel by som najprv poďakovať za mňa a všetkých spoluhráčov divákom, ktorí sa chodili pozerať na naše zápasy a tiež trénerom za dobrú sezónu. Vidíme sa po lete a medzitým vonku na ihriskách. Držte sa vsetci a užite si leto," uzatvára Daniel Stránsky.

Por. Družstvo Zápasy Výhry Prehry
Skóre
Rozdiel Body
1.
MBK Lučenec
14
13
1
1390 : 992
398
27
2.
VŠEMvs Karlovka Bratislava B
14
10
4
1095 : 973
122
24
3.
MBK ŽU Žilina
14
9
5
1299 : 1245
54
23
4.
IMC Slovakia P.Bystrica
14
9
5
1156 : 1111
45
23
5.
MŠK Iskra Petržalka
14
6
8
1166 : 1178
-12
20
6.
Slávia TU Košice
14
5
9
1132 : 1160
-28
19
7.
MŠK BK Žiar n Hronom
14
3
11
1001 : 1302
-301
17
8.
VŠK FEI STU Bratislava
14
1
13
994 : 1272
-278
15