Bratislava zostáva žlto-čierna, zlepšený výkon v treťom dejstve na výhru nestačil
04. októbra 2017

Basketbalisti Karlovky privítali v prvom domácom zápase sezóny obhajcu titulu  z Pasienkov. Oba celky nastupovali do duelu druhého kola najvyššej sezóny víťazne naladené. Domáci priviezli dva body zo Žiliny a hostia z Prievidze.

Úvod zápasu bol opatrnejší, ani jeden tím nechcel pustiť súpera do výraznejšieho náskoku. To sa napokon obom podarilo. Úspešnejší v prvom dejstve boli hráči domácich, vyhrali ho o bod 20:19. Nepremenené šance a dobrá obrana charakterizovala prvú päťminútovku druhého dejstva. Diváci počas nej videli len deväť bodov, z toho len dva na strane domácich. Tých znova nakopol dobre hrajúci Dávid Abrhám, ktorý premenil trojbodový pokus. Inter na to zareagoval zlepšenou hrou a najmä úspešnejšou streľbou. Vypracoval si náskok, ktorý si udržal až do polčasu – 41:33.

Druhú polovicu hry začali lepšie basketbalisti Interu. Postupne navyšovali svoj náskok, v 27. minúte vyhrávali o 18 bodov. Záverečné minúty predposledného dejstva však patrili domácim. Tí nastrieľali 13 bodov a stiahli stratu na žlto-čiernych na 10 bodov. Pred záverečnou desaťminútovkou tak ešte nebolo o ničom rozhodnuté.

Nabudená Karlovka zacítila šancu na víťazstvo a postupne sťahovala súperov náskok. Dlho bol na hranici ôsmich bodov, tri minúty pred koncom prišla trojka Hliváka a o drámu bolo postarané. Následne sa roztrhlo vrece s premenenými trojbodovými pokusmi. Vždy, keď sa domáci dokázali dostať na dostreľ, prišli tri body Interu. Tí napokon svoj náskok ustrážili a z areálu FTVŠ si odniesli plný bodový zisk.

VŠEMvs Karlovka Bratislava – BK Inter Bratislava 75:87 (20:19, 13:22, 23:25, 19:21)

Peter Ivanovič, tréner Karlovky: S výkonom aj výsledkom som pomerne spokojný. V tretej štvrtine nám výraznejšie odskočili, my sme sa dokázali vrátiť do zápasu, no stálo nás to množstvo síl, ktoré nám chýbali v závere. To rozhodlo o výsledku. Chceli sme nadviazať na posledný zápas z minulej sezóny, ktorý sme odohrali práve proti Interu, bol to jeden z najlepších duelov proti tomuto súperovi. To sa nám napokon aj podarilo.

Oliver Vidin, tréner Interu: Splnili sme úlohu favorita. Na Karlovke sa hrá ťažko. Hrali sme to, čo sme potrebovali. Nechali sme oddýchnuť niektorých hráčov. Celý tím hral dobre, vyzdvihnúť musím najmä výkon Rada Rančíka, ktorý nás potiahol.