Bratislavské derby mladších žiakov tento krát v prospech BSC
06. októbra 2015

Úvod stretnutia hráči Karlovky nezachytili a od prvej štvrtiny bol jasne lepším tímom na palubovke tím B.S.C. Ten sa dokazoval ľahko presadzovať, doskakovať si lopty a neustále si budovať vedenie. Aj keď bola snaha hlavne v druhom polčase, súper jednoznačne predčil vo všetkých herných aspektoch, výsledkom čoho bola jasná prehra 14:63.

MBK Karlovka Bratislava - B.S.C. Bratislava 14:63 (2:24, 8:8, 2:12, 2:19)

Body - Karlovka: Brenčič a Paulis po 4, Piróg, Polakovič a Vlk po 2

Najlepší strelci - B.S.C.: Bily 12, Sas, Trebuňa, Kílč a Neszméry po 10

TH: 15/4, Fauly: 5, Rozhodovali: Jančovič a Maurovič, 50 divákov

Povedali po zápase:

Marián Nemček (tréner tímu): "V zápase s BSC sme chceli zabojovať o ďalšie víťazstvo. Do prvého zápasu sme nastúpili veľmi nervózne a nekoncentrovane. Upozorňoval som hráčov na výškovú prevahu, no aj napriek tomu sme dovoľovali súperovi doskočiť si hneď niekoľkokrát po neúspešnej strele. V útoku sme začali strácať lopty pri aktívnej obrane súpera a bodový rozdiel sa navyšoval. Druhá štvrtina začala lepšie, súperovi sme nedovolili také množstvo útočných doskokov a aj v útoku sme sa viackrát presadili. Druhý polčas sme sa bohužiaľ vrátili späť do prvej štvrtiny a súper nás predčil vo všetkých herných činnostiach."

Aj druhý zápas s B.S.C. Bratislava mal podobný priebeh ako ten prvý, Karlovka nezachytila opäť úvod a dostala tak súpera na koňa, ktorý si počas takmer celého priebehu stretnutia budoval náskok. V druhom stretnutí sme zaznamenali na vlas takmer rovnaké skóre.

MBK Karlovka Bratislava - B.S.C. Bratislava 15:60 (1:10, 2:14, 7:12, 5:24)

Body - Karlovka: Brenčič 4, Ružek, Holzmann, Paulis, Piróg a Polakovič po 2, Vlk 1

Najlepší strelci - B.S.C. Bily 13, Trebuňa 12

TH: 8/3, Fauly: 9, Rozhodovali: Jančovič a Maurovič, 50 divákov

Povedali po zápase:

Marián Nemček (tréner tímu): "Druhý zápas prebiehal podobne ako ten prvý, súper hral aktívne v útoku aj v obrane a fyzicky nás prevalcoval. Mali sme zaviazané ruky natoľko, že sme nevyužili ani čisté pozície na zakončenie spod koša. Musíme ešte veľmi popracovať na našej hre do postupného útoku a na kondícii. Doliečime všetky menšie zranenia a o týždeň chceme podať dobrý výkon v Pezinku."