Bratislavské derby na Pasienkoch: Naplno celých 40 minút
11. novembra 2017

Bratislavské derby napíše ďalšiu kapitolu. V predchádzajúcom meraní síl vzišiel víťazne z neho Inter, na palubovke Karlovky zvíťazil 87:75. Inter doma v sezóne ešte neprehral, Karlovka naposledy doma prišla o dôležité dva body. Súboj so Žilinou mala rozohraný výborne, veď ešte 104 sekúnd pred koncom vyhrávala 76:71, ale napokon prehrala s nováčikom 80:82. Karlovka má výborných strelcov za tri body, či už to je Dávid Abrhám, Dalibor Hlivák či Andrej Kuffa.

Historická štatistika, ale aj aktuálne čísla hovoria jasne v prospech Interu. Ich mestský rival ich nedokázal v doterajšej histórii Eurovia SBL zdolať ani v jednom prípade. "Žlto-čierni" dávajú v aktuálnom ročníku v priemere až o 19 bodov viac na zápas ako Karlovka.

 "Nesmieme myslieť na stredajšiu domácu prehru so Žilinou. Inter má veľmi silný tím, doma hrajú dobre a vždy sa tam hrá ťažko. My sa budeme snažiť hrať svoju hru celých štyridsať minút. Naposledy sme s nimi hrali vyrovnaný zápas, takže vieme, že sa s nimi dá hrať a urobíme všetko preto, aby sme boli úspešní," povedal hráč Karlovky Dávid Abrhám.