Brliťov comeback: Chce baviť fanúšikov
11. júna 2015

Branislav Brliť sa vracia na palubovky. Slovenský pivot, ktorý vlani v decembri prerušil aktívnu činnosť pre zdravotné problémy, sa dohodol na spolupráci s Karlovkou Bratislava.

U „vysokoškolákov“ bude pôsobiť nielen ako hráč, ale aj ako tréner kadetov, čo bol jeden z faktorov, ktorý ho motivoval podpísať zmluvu so šiestym tímom uplynulej sezóny Slovenskej basketbalovej ligy (SBL).

„Nie však jediný. Chcel by som pomôcť svojou hrou k atraktívnemu hernému prejavu, ktorý bude baviť fanúšikov,“ hovorí Brliť pre Basket.sk a pokračuje v pozitívnych myšlienkach: „Teším sa na spoluprácu na jednej strane s mladými chalanmi, ktorí majú ešte celú kariéru pred sebou, a rovnako tak so skúsenejšími hráčmi, ktorí už majú čo-to v lige odohrané. Verím, že vytvoríme partiu, ktorá bude spolu makať na ihrisku a pozitívne fungovať aj mimo neho.“

Tridsaťročný center (nar. 7. januára 1985) si momentálne dokončuje potrebné trénerské vzdelanie. „Pevne verím, že sa mi podarí dovŕšiť štúdium teraz na konci júna, keď ma čakajú záverečné skúšky a obhajoba záverečnej práce.“

Brliť hrával počas svojej kariéry v Nitre, Leviciach, Pezinku, českej Opave a predchádzajúce dve sezóny strávil v Prievidzi. V ročníku 2014/2015 však odohral za BC pre spomenuté zdravotné problémy len 13 zápasov s priemerom 3 body a 1,7 doskoku na duel. Basketbalista vysoký 207 centimetrov tvrdí, že jeho zdravotný stav sa v ostatnom období podstatne zlepšil.

„A keďže mi basketbal začal po pol roku chýbať, rozhodol som sa ešte pokračovať v aktívnej kariére. Všetko, čo robím, robím naplno – a tak to bude aj v prípade môjho pôsobenia v Karlovke. Chcem sa v prvom rade baviť basketbalom, rozdávať pozitívne emócie a zabávať spolu s celým tímom našich fanúšikov,“ uviedol dvojnásobný ligový šampión v drese Pezinka (2008 a 2010).

Autor: Róbert Buček, Zdroj: basket.sk