Bude filozofia Karlovky do ďalšej sezóny rovnaká?
24. marca 2015

Pre redakciu basket-live a myslíme si, že aj pre viacerých fanúšikov na Slovensku, si zaslúži nováčik SBL mužov tím Karlovka prívlastok parádna sezóna! Karlovka vo svojej premiére v najvyššej súťaži nielenže bola nováčikom, ale potrápila a zdolala nejedného veľkého favorita. Klobúk dole pred filozofiou vedenia Karlovky, odohrať súťaž len so slovenskými hráčmi, ktorí počas celej sezóny rástli od zápasu k zápasu. Karlovka dokázala, že na Slovensku máme dostatok mladých, talentovaných hráčov, ktorí potrebujú čas a priestor, aby sa mohli ďalej rozvíjať! Prinášame Vám rozhovor so šéftrénerom klubu pánom Františkom Kubalom.

Prvé kolo play-off ste síce prehrali, ale predviedli ste sympatický výkon, ktorý sa divákom páčil. Ako by ste zhodnotili s odstupom času prvé účinkovanie Karlovky v play off?

"Play off nás nezastihlo v najlepšej športovej forme, ale myslím, že za ak sa pozrieme na celkové účinkovanie, musíme náš vstup medzi mužskú elitu hodnotiť pozitívne."

Prišiel čas kedy môžete zhodnotiť účinkovanie Karlovky v najvyššej mužskej súťaži. S čím ste spokojný a kto vás čo sa týka hráčov najviac prekvapil?

"Sme šťastní, že za výraznej podpory hlavného partnera súkromnej Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave sme sa do ligy prihlásili, resp. sme obsadili sympatické šieste miesto. Ďakujem všetkým hráčom, trénerom, realizačnému tímu, vedeniu klubu, ako aj vedeniu VŠEMvs, že sme to spoločnými silami zvládli a dotiahli na sympatické umiestnenie v strede tabuľky."

Čaká Karlovku zmena na trénerskom poste alebo pán Černický zostáva na lavičke tímu ?

"Tréner Černický má podpísanú dvojročnú zmluvu a tak ako aj zvyšok realizačného tímu i hráčskeho kádra, by mal zostať pohromade."

Bude filozofia Karlovky do ďalšej sezóny rovnaká a to hrať najvyššiu súťaž so Slovákmi ?

"Nemáme dôvod nič meniť na našej filozofii, hodláme pokračovať v nastolenom koncepte so slovenskými hráčmi, preferenčne z akademického prostredia a naďalej zapájať aj odchovancov nášho mládežníckeho basketbalového klubu MBK Karlovka."

Komu by ste titul v tohtoročnej sezóne najviac dopriali?
"Všade mám viacero basketbalových priateľov, takže asi každému zo 4 zúčastnených tímov, ktorý dokáže v semifinále i vo finále vyhrať štyri náročné duely."

Na záver Váš odkaz fanúšikom Karlovky, ktorý Vás počas celej sezóne podporovali?

"Ďakujeme za trpezlivosť, oddanosť a vytrvalú podporu doma i na súperových palubovkách. KARLOVKA do toho!!!"

zdroj: basketportal.tv