Cenné prvé domáce víťazstvo mužov A!
30. októbra 2014

 V 8. kole Eurovia SBL Karlovka zdolala Handlovú 81:73 a oslavovala prvé domáce víťazstvo!

Info o zápase:
Štvrtiny: 26:18, 19:26, 14:18, 22:11
Trestné hody: 17/14 – 11/6, trojky: 11 – 5, fauly: 16 – 21
Diváci: 200
Rozhodovali: Kúkelčík, Turčin, Holländer
Zostava a body VŠEMvs Karlovka: Bečárik 19, Kožár 14, Kucsa 14, Hoferica 11, Židzik 2(Lehman 11,Žilík 6,Hlivák Dalibor 3,Stránsky 1, Krajčír, Abrhám, Doležaj)
Najviac bodov MBK Handlová: Gudzic 14, Haviar 12, Djurisic 11

Hlasy po zápase
Milan Černický, tréner VŠEMvs Karlovka:
„Prvé domáce víťazstvo chutí veľmi dobre, chalani si to za dnešný výkon zaslúžili. V prvom rade to bolo o bojovnosti a srdiečku a to sme my ukázali. Piati moji zverenci zaznamenali dvojciferný počet bodov a som rád, že platilo pravidlo, že ak sa tak stane, zápas by sa nemal prehrať. Bol to kolektívny výkon v obrane ako aj v útoku. Pomohla nám zónová obrana v druhom polčase. Som veľmi rád, že sme zdolali kvalitné mužstvo Handlovej a pevne verím, že týmto výsledkom nalákame divákov, aby vo väčšom počte chodili na naše zápasy, pretože sa to rozhodne oplatí."

Lukáš Hoferica, hráč VŠEMvs Karlovka:
"Prvý domáci triumf je super pocit. Patrilo sa to už aj kvôli divákom, ktorí nás podporujú a chodia na každý náš domáci zápas. Hlavy sme neskláňali ani po sérii prehier, ktorú sme ťahali pred dnešným duelom. My chceme vyhrať v každom stretnutí a som veľmi rád, že sme to konečne ´zlomili´ už aj doma. Začali sme sebavedome, verili sme si a aj preto sme vyhrali prvú štvrtinu o osem bodov. Súper potom manko dotiahol, ale výbornou zónovou obranou, ktorú sme predtým nacvičovali na tréningu, sme v záverečnej štvrtine zápas otočili vo svoj prospech a zaslúžene zvíťazili."