Černický: Bola vidieť naša väčšia súhra
08. októbra 2015

Tréner Karlovky Milan Černický a jeho zverenci udržali nervy na uzde a zvládli dramatickú koncovku proti Svitu, nad ktorým dokázal vyhrať 69:65. Po víťaznom zápase sme ho požiadali o zhodnotenie zápasu.

- Víťazný vstup do sezóny, ako by ste zhodnotil stretnutie so Svitom?

„Všetko sa odvíjalo od obrany, kde sme ubránili Svit na 65 bodov. Strelecky to bolo slabšie, ale samozrejme to bol len prvý zápas. Bola tam trocha nervozita, ale treba chlapcov pochváliť za bojovnosť pod košom a nasadenie. Pozitívne to hodnotím hlavne v obrannej fáze, v útočnej je však čo zlepšovať.“

- Po väčšinu zápasu ste si držali odstup, ale koncovka bola dramatická, čím to podľa vás bolo?

"Ako som už povedal, trošku sme trápili v útoku, im padli zase niektoré voľné strely a plus sme nejaký prienik neubránili, ale chvalabohu, že sme ustáli záver. Myslím si, že sme to takticky  zahrali veľmi dobre. Bola vidieť naša väčšia súhra."

- Potešilo vás víťazstvo aj v tom smere, že išlo o rozlúčku Mareka Doležaja?

"Bol kľúčovou súčasťou celkového podielu na víťazstve. Treba mu poďakovať a nech sa mu čo najviac darí, respektíve nech ich má čo najviac."

- Z hľadiska začiatku sezóny bude citeľná jeho absencia vo vašom kádri?

"Určite bude chýbať, pretože už patril do základnej rotácie. Je radosť sa na neho pozerať, ako rozvážne a s prehľadom hrá, na to aký má vek."

Autor: Michal Duchovič/mbkkarlovka.sk