Černický: Cieľ Karlovky je byť lepší ako minulú sezónu
10. septembra 2015

Máme silnejší tím ako v minulej sezóne – tvrdí skúsený tréner v službách bratislavskej Karlovky Milan Černický menej ako mesiac pred štartom novej edície Slovenskej basketbalovej li­gy.

„Vysokoškoláci“ v príprave zatiaľ čakajú na prvé víťazstvo. Pravda, v úvodných piatich stretnutiach si zmerali sily proti top trom tímom z uplynulého ročníka a vždy to boli tzv. prehry so cťou – iba jedna dvojciferným rozdielom, o 15 bodov v Prievidzi. „Hrali sme proti kvalitným súperom a navyše výsledky v príprave nie sú podstatné,“ hovorí Černický. „Sledujeme našu hru či už v útočnej alebo obrannej fáze. Snažíme sa dať priestor čo najviac hráčom. Pocity sú dá sa povedať pozitívne. Myslím si, že sme silnejší ako v prvej sezóne, hlavne pod košom. Tam nás najviac tlačila topánka, ale teraz máme v podkošovom priestore viac kíl a aj sme vyšší, čo je pozitívum.“

Z minulosezónneho kádra vypadol len Richard Kucsa (stal sa asistentom trénera v ženskom tíme Piešťanské Čajky), naopak do hlavného mesta prišlo až šesť nových hráčov: Branislav Brliť, Andrej Galád, Juraj Hašan, Michal Jurčina, Marek Mäsiar a Michal Podhorský. „Konkurencia je veľká na každom poste, niektoré pozície máme až strojené, čo nemá azda nikto v lige. Je to na chalanoch, oni sa musia či už na tréningoch alebo v zápasoch pobiť o svoje minúty,“ uviedol pre Basket.sk 50-ročný kouč.

Hrať bez legionára a agresívne

Vedenie Karlovky v súlade s dlhodobou filozofiou klubu neuvažuje o posilnení kádra legionárom. Tréner Černický tvrdí, že v nastávajúcej sezóne chce jeho kolektív predvádzať agresívny basketbal. „Viem, že je to také citlivé slovíčko, pretože každý chce hrať agresívne. My máme 16 hráčov, ktorých môžeme točiť. Určite chceme hrať tvrdšie ako v predchádzajúcej sezóne. Nechceme dostávať výprasky ani od najlepších tímov.“

Vylepšiť šieste miesto

Podľa Černického bude v najvyššej domácej súťaži opäť silná trojica Prievidza, Komárno, Inter. „K tomu prirátajme nováčika z Košíc, ktorého by som však za nováčika ani nebral. Košičania majú skúseného trénera i dobrých hráčov, na zápasy bude chodiť plná hala, vyzerá to tam byť finančne celkom zabezpečené.“ A aké sú ciele Bratislavčanov? „Cieľ je byť lepší ako minulú sezónu, keď sme skončili na šiestom mieste. Samozrejme, každý má v kútiku duše aj vyššie ambície, ale netreba zabúdať na ostatných konkurentov,“ dodal Milan Černický.

Domácim stánkom Karlovky pre súťažné zápasy zostáva hala pri FTVŠ, kde sa bude hrávať spravidla v stredu o 18.30. Možno troška negatívnom pre „bielo-modrých“ je skutočnosť, že družstvo v tamojšej hale trénuje len raz (v utorok) pred majstrovským zápasom.

Autor: Róbert Buček, Zdroj: basket.sk