Černický: Na začiatky si musíme dávať pozor
15. októbra 2015

Hráči Karlovky majú síce na konte tri víťazstva z troch stretnutí, ale po stretnutí s Nitrou rozhodne nebol tréner Černický spokojný s výkonom svojich zverencov.

- Tretí zápas, tretia výhra, ste spokojný s predvedeným výkonom v zápase?

„Určite nie som spokojný. Očakával som hlavne oveľa lepší vstup, hrali sme strašne ležérne či v útoku, ale aj na doskoku či v základných herných činnostiach. Takto nemôžeme začať, aby sme prehrávali o nejakých 19 bodov s Nitrou. Na tieto začiatky si musíme dávať pozor. Spokojnosť možno len s výsledkom, ale tých úvodných 14 minút z našej strany bolo veľmi slabých.“

- Čo sa zmenilo na vašej hre, v druhej štvrtine ste stiahli z 21-bodového manka na štyri?
"Zmenilo sa to, že si hráči uvedomili vážnosť situácie a začali tvrdšie brániť. To bol podľa mňa základ, tým pádom sme sa dostali do ľahkých striel, boli sme fyzickejší pod košom, čo trochu naša zbraň. Toto bol základ."

- V druhom polčase ste udržovali svoj náskok, hrali ste hru, ktorú ste od svojich zverencov očakávali?

"V určitých fázach áno, ale hovorím, stále sú tam chyby v obrane, spacing v útoku. Niekedy výjdu akcie, niekedy nie. Je na čom pracovať."

- Bolo cítiť v zápase absenciu Mareka Doležaja?

"To je to, čo som už minule hovoril, taká ľahkosť. Predsa len možno by doskočil nejaké lopty, nemusí to dávať rozohrávačovi, sám to vieme predriblovať. Určite nám chýba, ale už sa s tým musíme vysporiadať, je na lepšom a teraz je to na ostatných hráčoch."

- Ďalší zápas proti Prievidzi, čo očakávate od tohto súpera?

"S takýmto výkonom ako sme predviedli nemáme šancu uspieť, hlavne tých 15 minút. Tam musíme tie výpadky odstrániť, nemôžeme si dovoliť nehrať, nie že 14 minút, ani tri ani dve minúty, ak chceme hrať proti takému súperovi. Predsa sú tí naši hráči o rok skúsenejší a aj sme sa posilnili, tak ja očakávam od toho, že budeme vyrovnaným súperom Prievidzi."

Autor: Michal Duchovič/mbkkarlovka.sk