Černický po výprasku od Bystrice: Verím, že to je správna facka
16. februára 2015

asketbalisti Banskej Bystrice konečne ukázali naplno ambície. Po tom ako zdolali v lige, respektíve v pohári Inter Bratislava a Prievidzu si zgustli na Karlovke, ktorá je pred nimi v tabuľke. Zdolali ju obrovským rozdielom po výsledku 131:58.

Tak ako pripravujem Banskú Bystricu, sme pripravovali reprezentáciu pred dvoma rokmi na kvalifikáciu. Tento zápas bol podobný ako, keď sme zdolali vtedy Bielorusov. Takto chcem, aby chalani hrali,“ hovoril tréner ŠKP Miroslav Grznár, ktorý dodal, že tímu pomohla vysoká prehra s Prievidzou v lige.

„Potom sme si riadne naskautovali výborné zápasy Karlovky proti Komárnu a Prievidze. V tom mi pomohol dosť môj syn Richard. Spomínaná prehra s Prievidzou nás nakopla.“

Naopak bratislavský klub musel zniesť najvyššiu prehru v krátkej extraligovej histórii. „Celé to bolo zlé, nechceme sa na nič vyhovárať. Dal som šancu aj hráčom, ktorí málo hrávajú. Zistili sme však, že toto je pre nich vyšší level,“ hodnotil tréner Milan Černický, ktorý berie vysokú prehru aj ako výchovnú metódu.

Banská Bystrica má kvalitu ako Handlová a Svit

Niektorí hráči si myslia, že keď sa o nich píše pozitívne, tak to netreba potvrdiť aj na ihrisku. Preto to verím, že to je facka v správny čas tri kolá pred koncom. Veríme, že to tímu pomôže a už sa nezopakuje,“ dodal skúsený tréner, ktorý pochválil Banskú Bystricu za dokonalý výkon.

„Ten káder má na to, aby bol v prvej štvorke. Určite má kvalitu minimálne ako Handlová a Svit,“ uviedol Černický, ktorý nechcel hovoriť o konkrétnom umiestnení tri kolá pred koncom základnej časti. „Prvé tri tímy tabuľky sú silné a je jedno či idete zo šiesteho alebo ôsmeho miesta. Zaujímavé je len piate miesto, o ktoré sa pokúsime.“ Čítaj viac

Zdroj: basket.sk