Ciele A-tímu Karlovky? Tréner Ivanovič spomenul hneď dva  
29. septembra 2017

 
Fanúšikovia basketbalu sa dočkali, Slovenská basketbalová liga štartuje tento víkend. Karlovku čaká premiéra až v nedeľu na palubovke nováčika v Žiline, domáce zápasy bude náš tím hrávať rovnako ako doposiaľ v stredu na FTVŠ. O príprave, nálade v tíme a cieľoch v novej sezóne porozprával hlavný tréner Peter Ivanovič.
 
V príprave ste odohrali sedem zápasov. Aký z nej máte dojem? 
 
"Zapojili sme všetkých hráčov nášho tímu a zápasy mali svoju kvalitu. S predvedenými výkonmi a herným prejavom sme boli zväčša spokojní."
 
Dosiahli ste jediné víťazstvo...
 
"...s rakúskym majstrom ECE Bulls Kapfenberg."
 
V príprave nejde o výsledky, ale tie veľa napovedia. Spokojný asi byť nemôžete. 
 
"Zápasy nám ukázali, samozrejme, aj naše slabiny, na ktorých systematicky popracujeme."

V Karlovke zostalo gro tímu z minulej sezóny. Dá sa povedať, že oproti ligovým súperom máte výhodu?

"Gro tímu ostalo pokope, bolo badať, že v mnohých veciach na tréningu postupujeme rýchlejšie. Či to bude výhoda, ukáže až samotná liga.
 
A čo noví hráči Andrej Kuffa a Roman Vido? 
 
"Rýchlo sa zapracovali do herného systému. Obaja sú skúsení, takže nebol problém s ich adaptáciou do nášho herného systému. Majú odohraných množstvo ťažkých zápasov, verím, že ich skúsenosti pomôžu celému tímu napredovať."
Aká je nálada v tíme pred novou sezónou? 

"Nálada je dobrá, tešíme sa už na začiatok ligy."
 
Všetci sú v poriadku?
 
"Drobné zranenia a nejaké choroby nás neobišli, tie patria k športu. Na začiatok súťaže sme však pripravení."

Spomenuli ste, že ste dali priestor všetkým hráčom. Vyskúšali ste aj mladších hráčov, z ktorých by sa dalo niekoho zaradiť do tímu?

"Skúšali sme hrať v rôznych zostavách, zapájali sme všetkých hráčov. Každý dostal šancu sa ukázať. Momentálne nás je na súpiske sedemnásť. Kto sa nezmestí do nominácie, odohrá svoju porciu minút v prvej lige."

A cieľom je jednoznačne postup do prvej osmičky?

 
"Výsledkovým cieľom je postup do play off. Liga má svojich troch až štyroch favoritov o ostatné miesta v play off bude veľký boj. Chceme sa prezentovať kolektívnou hrou, dynamickým herným prejavom. Posúvať mladých slovenských hráčov vyššie v ich hernom i osobnostnom raste."