Čierny koňom 2. kola Lukáš Hoferica
09. októbra 2015

Druhé kolo Eurovia SBL prinieslo dva vyrovnané a dva jednoznačné zápasy. Pozitívom je, že v stredajších stretnutiach sa darilo viacerým slovenským basketbalistom. Prinášame vám tradičný prehľad individuálnych ocenení.

„Hviezdou kola“ a „Slovenským hráčom kola“ Roman Vido

Nečakalo sa, že Komárno môže zdolať Levice až o 36 bodov, Rieker však v súboji proti Patriotom od druhej štvrtine jednoznačne dominoval (109:73). Z tohto duelu vyberáme aj „Hviezdu kola“. Pivot Roman Vido nastrieľal 17 bodov, doskočil 10 lôpt (z toho až sedem pod súperovým košom) a pripísal si na konto aj štyri asistencie. Bývalý dlhoročný hráč Nitry, ktorý pôsobil aj v Handlovej, sa logicky stal aj „Slovenským hráčom kola“.

„Čiernym koňom kola“ Lukáš Hoferica

Za „Čierneho koňa kola“ sme vybrali Lukáša Hofericu, ktorý dostal prednosť v základnej zostave Karlovky pred Jurajom Hašanom v súboji proti Svitu. Dvadsaťšesťročný rodák z Martina bol najužitočnejší hráč zápasu, počas 23 minút nastrieľal 16 bodov (streľba za 2: 5/7) a pridal šesť doskokov. Bratislavčania zdolali svojho súpera tesne 69:65.

Hviezdami vrchného riaditeľa Eurovia SBL Petra Mičudu R. Rančík a Baťka

Druhé kolo Eurovia SBL opäť naplnilo očakávania fanúšikov. Najviac očakávaný duel v Košiciach síce nepriniesol bodové hody, ale o dramatickosť nebola núdza. Konečný výsledok určite naznačil možností Košíc. Z tohto duelu by som vybral aj jednu z hviezd kola. Michal Baťka spoločne s interistom Radom Rančíkom potiahli svoje družstvá k víťazstvám. Som rád, že práve reprezentanti Slovenska dokazujú, že ich kluby môžu na nich stavať.