Dá sa to aj so Slovákmi
14. novembra 2014

Áno je ešte trochu skoro, ale úvod ročníka nám naznačil veľmi zaujímavý fakt. Nenašli by sme asi nikoho, kto by tipoval, že nováčik z Karlovky bude mať po dvanástich zápasoch päť víťazstiev.

Tím zložený zo študentov, „odídencov“ a hráčov, ktorým už nikto neplánoval dať v extralige šancu, naznačil, že so slovenskými basketbalistami sa dá hrať a nemusí to byť až taká bieda, aby sa na palubovkách objavovali päťky zložené z prevažne lacných legionárov.

Dve víťazstvá nad Nitrou a jedno nad Spišskou Novou Vsou vzhľadom k okolnostiam až takým prekvapením nie sú. Basketbalisti druhého bratislavského tímu však k nim pridali aj výhru nad ambicióznou Handlovou a obrovský úspech vo Svite. Bez ohľadu na situáciu, ktorá mohla zápasu pod Tatrami predchádzať a faktu, že Iskra už asi v sezóne nebude mať streľbu za tri 27/3, je táto výhra tímu z FTVŠ veľkým povzbudením.

Najmä na domácej palubovke predvádza Karlovka bojovný basketbal. Vyrovnané časti zápasov hrala s Prievidzou a blízko k víťazstvu bola proti zlepšujúcej sa Banskej Bystrici.

Ukazuje sa, že koncept tímu zloženého z čisto slovenských hráčov nie je až taký nereálny, ako si mnohí predstavovali. Inter to dokazuje skúpením tých najlepších Slovákov, ktorí behajú po domácich palubovkách a Karlovka zas dlhodobejšou prácou a šancou pre hráčov, ktorých mnohí odpísali.

Keď sa pozrieme konkrétne na mená, ktoré nastupujú v drese vysoškolského tímu, dostaneme zopár zaujímavých faktov. Lukáš Hoferica výkonmi určite zaujal aj silnejšie tímy, ktoré hľadajú posily pod košom zväčša len v zahraničí, Miroslav Žilík naznačuje, že reči o premárnenom talente, ktorý skončil v Interi Bratislava, mohli byť predčasné a pri Richardovi Kucsovi je zas vidieť, že na jeho trénersky život je skoro a sám by mohol porozmýšľať, či nie je lepšie mať v hráčskej kariére ešte trochu väčšie ambície. Výkonmi až tak nezaostávajú ani Ivan Židzik a Róbert Bečarik.

Hráči Karlovky a tréner Milan Černický si zaslúžia pochvalu za začiatok sezóny. Sú oživením, ktoré extralige prospelo.

Zdroj: basket.sk