Dalibor Hlivák dúfa, že zasiahne aj do kvalifikácie
09. augusta 2016

Už zajtra štartuje tretí blok reprezentačnej prípravy mužských basketbalistov pred kvalifikáciou na majstrovstvá Európy. Vo výbere trénera Ivana Rudeža figuruje pätnástka hráčov, medzi nimi i hráč "extraligového" tímu VŠEMvs Karlovka Bratislava Dalibor Hlivák. Ten by sa chcel prebojovať aj do výberu, ktorý nastúpi do kvalifikačných zápasov.

Aj preto sa Dalibor zatiaľ nezapojil do klubovej prípravy, ktorá odštartovala v pondelok 8. augusta. Kedy sa mladý rozohrávač k svojim spoluhráčom pridá nateraz závisí od nominácie reprezentačného trénera. Toho si Dalibor pochvaľuje. "Páči sa mi, že tréner Rudež chce pracovať s mladými hráčmi. Na sústredenia chodí viacero talentovaných mladíkov. Určite je ale dobre, že sú medzi nami aj skúsenejší hráči, ktorí si už v mužskej reprezentácii pripísali mnoho štartov," hodnotí kouča slovenskej reprezentácie s tým, že skúsenejší borci mladíkom pomáhajú a radia ako napraviť chyby.

V uplynulom druhom bloku sa sústreďovali reprezentanti najmä na skvalitňovanie kolektívnej hry v obrane aj v útoku. "Nadviazali sme na veci, ktoré sme trénovali na prvom zraze v Šamoríne. Išlo najmä o taktiku, či už v obrane alebo v útoku," hovorí 21-ročný rozohrávač. V rozšírenej 15-člennej nominácii sa okrem Dalibora Hliváka nachádza aj ďalší odchovanec MBK Karlovka Michael Fusek. Spoločne absolvujú aj Medzinárodného turnaja štyroch krajín, na ktorom sa okrem Sloveskej republiky predstavia aj výbery zo Švajčiarska, Dánska a Ukrajiny. Kvalifikácia štartuje 31. augusta zápasom v Čiernej hore.