Proti Komárnu dôležitý duel v boji o play off: Predĺžia naši chalani skvelú sériu?
08. februára 2017

Proti Komárnu to bude skutočne zaujímavé. Zápas 32. kola extraligy basketbalistov Eurovia SBL v hale FTVŠ sľubuje zaujímavý duel, ktorý rozhodnú detaily, a zážitok pre divákov: Domáca Karlovka sa pokúsi prekvapiť, no víťazstvo nie je zďaleka v rovine science fiction. Práve naopak. Zverenci Petra Ivanoviča sa pokúsia natiahnuť výbornú domácu trojzápasovú víťaznú sériu. Naši chlapci sú vo forme, veď v sobotu si v Prievidzi vyslúžili pochvalu od domácich a o víťazstvo prišli v poslednej desaťminútovke.

Karlovku síce nečaká ľahký súper, ale Komárno neuspelo vonku v troch zo štyroch predchádzajúcich zápasov.  Šanca zostať naďalej v boji o ôsme miesto v tabuľke zaručujúce účasť v play off je reálna, len domáci nesmú v stredu nič podceniť - presne ako upozorňuje kouč Peter Ivanovič: "Čaká nás neľahká úloha: ak chceme pomýšľať na úspech, potrebujeme podať stopercentný tímový výkon počas celého zápasu. Každá chyba či zaváhanie môže byť voda na mlyn pre ofenzívne ladené Komárno."

Naši chalani si musia dať pozor na viacerých postoch, cez víkend sa skvelou muškou prezentoval 31-bodový Filip Halada či autor 20 bodov Wayne Langston. Trénerovi Ivanovičovi bude pre zranenie chýbať opora Marek Doležaj.

Zápas rozhoduje okrem Slováka Mareka Turčina dvojica rakúskych arbitrov Milad Kadkhodale a Paul Trmal

32. kolo Eurovia SBL: Karlovka - Komárno o 19:00 h v hale FTVŠ

Foto: Martin Šopinec