Dano Stránsky pokračuje v Karlovke aj v tejto sezóne
27. mája 2016

Vedenie klubu MBK Karlovka sa dohodlo na predĺžení spolupráce s pivotom Danielom Stránskym na sezónu 2016/2017. Klub tak využil opciu na predĺženie jeho dvojročnej zmluvy, keďže Daniel bude ešte rok navštevovať bakalárske štúdium na vysokej škole. "Tento rok bude pre mňa pomerne náročný," hovorí 22-ročný pivot. Okrem tréningov a zápasového kolotoča ho čaká tretí ročník na vysokej škole a s tým spojené povinnosti - učenie sa na skúšky, písanie bakalárskej práce a postupne aj príprava na štátnice.

"Predĺženie zmluvy s Danielom je pre nás dobrou správou a myslím si, že si ďalšiu spoluprácu zaslúžil tým, ako minulý rok tvrdo pracoval na tréningoch a ukazoval sa v zápasoch nášho béčka," myslí si šéftréner František Kubala.

Odchovanec žilinského basketbalu odohral v minulej sezóne 25 zápasov za VŠEMvs Karlovka Bratislava B, dosiahol v nich priemerne 12,1 bodu, v SBL nastúpil dvakrát. Pre 205 centimetrov vysokého pivota to bude už siedmy ročník medzi dospelými, premiéru zažil ešte v sezóne 2010/2011 v drese BK Váhostav SK Žilina.