David Abrhám je najlepším mladým Slovákom, chce sa naďalej zlepšovať
11. marca 2016

Patril k najvyťažovanejším zverencom Milana Černického, bol tretím najlepšie skórujúcim hráčom a to má basketbalovú kariéru vlastne ešte len pred sebou.Ešte iba 19-ročný krídelník VŠEMvs Karlovka Bratislava David Abrhám je vysvedčením dlhoročnej práce mládežníckych trénerov.

Od svojich jedenástich rokov prešiel kompletnou základňou od minibasketbalu až po extraligu. V stredu si pred domácim publikom prevzal ocenenie Najlepší mladý hráč extraligy z rúk vrchného riaditeľa Eurovia SBL Petra Mičudu.

David odohral v tohtoročnej základnej časti a play-off extraligy 29 zápasov, pričom dostal poriadnu porciu času - takmer 22 minút. Počas nich zaznamenal v priemere 9,3 bodu, 1,7 doskoku a 1,7 asistencie. Ocenenie je logickým vyústením výkonov, ktoré David v tejto sezóne predvádzal. "Dali sme mu väčší priestor na ihrisku a on ho využil. Často nastupoval aj v základnej zostave a ja mu toto ocenenie veľmi prajem. Snaží sa, chodí na individuálne tréningy, ku kondičnému trénerovi a berie svoju basketbalovú kariéru vážne," povedal tréner Minal Černický a dodal, že v lete bude mať čas popracovať na svojich nedostatkoch.

f2eebe31-76b6-430d-b01b-0be9b91b17a9

To obratom potvrdil aj David, ktorý v letnej pauze vidí šancu ísť výkonnostne nahor. "Leto je tá časť sezóny, kedy sa maká najviac. Musím odstrániť nejaké nedostatky, určite na sebe chcem pracovať aj ďalej," myslí si. "Chcel by som sa poďakovať trénerovi, ktorý mi dal šancu na ihrisku. Nie je obvyklé, aby mladší hráči dostávali toľko dôvery," dodáva na záver.