U -14 žiaci na turnaji v Spišskej Novej Vsi...
11. mája 2022

Turnajové vystúpenie zhodnotil tréner žiakov Richard Kamenský:

RIM BASKET Košice - MBK Karlovka Bratislava 50 : 57  /20:24/

Na posledný turnaj sme cestovali do Spišskej Novej Vsi. Keď sme ešte chceli pomýšľať na lepšiu pozíciu pred MSR, museli sme vyhrali aspoň 2 zápasy.

Prvý zápas sme nastúpili proti Košiciam, s ktorými sme v Žiari prehrali, ale verili sme si na lepší výsledok. Striedali sa lepšie momenty s horšími, keďže nie všetci sme hrali podľa toho, čo vieme hrať, ale záver sme ukontrolovali a zvíťazili.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - MBK Karlovka Bratislava  48 : 29  /26:16/

Na ďalší zápas sme nastúpili hneď po zápase s Košicami, keďže domáci nevyhoveli našej žiadosti a po 4 hodinách cesty sme ešte aj hrali dva zápasy po sebe. Dejú sa aj takéto veci v mládežníckom basketbale, no museli sme sa s tým iba zmieriť. Ani neviem, čo napísať k tomuto zápasu, keďže minimálne druhý polčas nemal nič spoločné s basketbalom a len sa dohrávalo.

MBK Karlovka Bratislava – AKAPO Lučenec 58 : 39 /24:19/

S Lučencom sme sa ešte v nadstavbe nestretli, ale podľa výsledkov sme boli mierni favoriti. To sa aj ukázalo prvú štvrtinu, ktorú sme zvládli veľmi dobre. Potom prišiel útlm a Lučenčania bojovali viacej ako my, boli na každej lopte, na každom doskoku. Prebrali sme sa až po polovici tretej štvrtiny a potom sme viac-menej kontrolovali stav stretnutia.

Týmito 2 víťazstvami sme sa zabezpečili prijateľnú 5.priečku, vďaka ktorej sa stretneme v štvrťfinále Majstrovstiev Slovenska so Žiarom nad Hronom.

Nadstavba sa zo začiatku vyvíjala pre nás veľmi zle, ale vzchopili sme sa a nakoniec je z toho celkom zaujímavá východisková pozícia.

Verím, že ukážeme na finálovom turnaji ešte viacej, ako doteraz, pretože si myslím, že stále sme neukázali všetko, čo je v nás!