Denis Kuznecov sa na Slovensko vrátil z Prostějova a prispieva k výhram juniorov
12. decembra 2016

"V Karlovke je to pre mňa prvý rok. Tím som však poznal už z minulosti ako kvalitného súpera, proti ktorému som hrával," hovorí Denis Kuznecov, krídelník juniorského tímu MBK Karlovka. Mladík, ktorý začínal s basketbalom v Pezinku, si vyskúšal aj pôsobenie v Interi Bratislava, no jeho cesta do Karlovky viedla cez český tím Orli Prostějov. "Chcel som vyskúšať niečo nové po rokoch v slovenských súťažiach. Prišlo to postupne, vekom," hovorí D. Kuznecov o svojom rozhodnutí presťahovať svoj basketbalový život na dva roky do Česka.

Mesto v Olomouckom kraji ho vtedy oslovilo najmä klubovou atmosférou, ktorú hodnotí ako veľmi príjemnú, ale tiež systémom a štruktúrou klubu, ktoré boli pre napredovanie športovcov veľmi žičlivé. "Pobyt v Prostějove splnil moje očakávania po všetkých stránkach. Mojím hlavým cieľom bolo posunúť sa po hráčskej stránke a tiež si vyskúšať Českú ligu," približuje.

kuznecov

Naspäť na Slovensko ho ale zaviali školské povinnosti, ktoré sú pre neho rovnako dôležité ako tie basketbalové. "Navštevujem momentálne maturitný ročník, takže som sa musel vrátiť na Slovensko. A keďže môj materský klub v Pezinku pokračuje už len s nižšími vekovými kategóriami, stál som pred voľbou, čo ďalej po návrate domov," vraví. MBK Karlovka bola pre neho podľa vlastných slov jednoznačnou voľbou. "Karlovku sledujem už dlhšie a viem, že tu hrajú kvalitní hráči pod vedením skúseného trénera," hovorí. 

Denis však nemohol zasiahnuť do juniorskej sezóny 2016/2017 hneď od jej úvodu, pretože jeho prestup si vyžadoval určitý čas. "Napriek tomu som sa od začiatku snažil čo najrýchlejšie zapojiť do tréningového procesu a stať sa súčasťou kolektívu," vraví a dodáva, že s priebehom sezóny je nateraz veľmi spokojný. "Hráme zatiaľ výborne, o čom svedčia posledné dve stretnutia s Bystricou a Prievidzou. S kvalitným súperom sme zahrali dobre a vyhrali. Stále je však na čom pracovať, a dúfam, že do konca ročníka vydržíme podávať rovnako kvalitné výkony a bude z toho dobrý výsledok," uzatvára.