Dôležitý štvorbodový zápas s Handlovou doma výnimočne v sobotu
20. januára 2018

Doma výnimočne v sobotu a už o 18:00 h. Naše áčko nastúpi na dôležitý zápas 26. kola SBL proti MBK Baník Handlová. Pred vlastnými fanúšikmi a proti súperovi v tabuľke nižšie si nesmú naši chalani dovoliť zaváhať. V ich prospech hovoria aj vzájomné zápasy 81:61 a 81:74. Zverenci trénera Petra Ivanoviča síce o niečo zaostávajú v útočnej sile, ale oproti svojmu najbližšiemu súperovi majú oveľa lepšiu defenzívu. V priemere totiž inkasujú o desať bodov menej na zápas.

"Ideme do zápasu s jasným cieľom zvíťaziť a nič iné ako výhru doma neberieme. Handlová začala po príchode nového trénera hrať celkom dobre, zlepšujú sa každým zápasom a vieme, že to nebude ľahký duel, ale spravíme všetko preto, aby sme tento zápas, ktorý je z hľadiska postavenia do play off dôležitý, vyhrali," hovorí David Abrhám.

V tabuľke delí súperov len jedná pozícia, Karlovka je momentálne siedma, Handlová uzatvára osmičku postupujúcich do play off. Aj preto vzájomný duel Karlovky s Handlovu má prívlastok "štvorbodový". Oba tímy čakajú na výhru, Karlovka prehrala len jeden zápas (v Leviciach 56:79), Handlová čaká na víťazstvo už päť stretnutí. Príďte v sobotu povzbudiť Karlovku do haly prof. Rovného na FTVŠ.