Domáci štart do sezóny v znamení mestského derby
03. októbra 2017

Hneď v prvom domácom zápase novej sezóny vyzvú basketbalisti Karlovky ťažkého súpera. Už zajtra od 19.00 si zmerajú sily s mestským rivalom a obhajcom titulu Interom.

Žlto-čierni zaznamenali úspešný vstup do sezóny. Na prvý duel sezóny vycestovali do Prievidze, kde ich nečakalo nič ľahké. To sa aj potvrdilo. Zápas síce vyhrali, no podarilo sa im to až po predĺžení. Prievidzu zdolali 97:95. V kádri Interu veľa zmien nenastalo. Majstrovský tím zostal takmer celý pokope a doplnila ho trojica – Matovič, Baťka, Praženka.

Víťazný vstup do nového ročníka majú za sebou aj zverenci Petra Ivanoviča. Tí na otvárací duel vycestovali k nováčikovi do Žiliny. V zápase niekoľkokrát viedli, no v záverečnom dejstve sa Žilinčanom podarilo vyrovnať. O dvoch bodoch pre Karlovku rozhodol v samom závere Dalibor Hlivák. Karlovka vyhrala 81:79.

Oba tímy sa na najvyššom fóre stretli dovedna 21-krát, vždy bol úspešnejší Inter. Karlovka tak zabojuje aj o prvý skalp svojho mestského rivala. „Čaká nás derby s úradujúcim majstrom. Súpera poznáme, Inter obmenil káder minimálne. Potrebujeme byť koncentrovaní počas celého zápasu, nesmieme dopustiť výpadky, na ktoré sme skoro doplatili v prvom zápase v Žiline. Tešíme sa na zápas a verím, že si nájde cestu do haly na FTVŠ veľa fanúšikov basketbalu,“ povedal pred zápasom tréner Karlovky Peter Ivanovič.

Zápas sa začne v stredu o 19.00 v hale prof. Rovného na FTVŠ na Lafrancocni.