Domácu sériu otvoríme proti Spišiakom
27. januára 2015

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava odštartujú v stredu trojzápasovú sériu na domácej palubovke. Zverenci trénera Milana Černického si 27. januára zmerajú sily s tímom BK 04 AC LB Spišská Nová Ves. Úvodný rozskok má v hale FTVŠ UK na Lafranconi tradičný začiatok o 18.30 h.

Eurovia SBL - 30. kolo:
VŠEMvs Karlovka Bratislava - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves (streda, 18.30 h)
rozhodujú: Tomašovič, Macura, Kurpaš (komisár: Suja)

Karlovku počas nasledujúcich dvoch týždňov čakajú na domácej palubovke hneď traja silní súperi. V úvode februára pricestuje do haly FTVŠ UK na Lafranconi líder súťaže z Prievidze, o týždeň neskôr to bude Komárno. Najskôr však nováčika čaká ambiciózna Spišská Nová Ves.

Spišiaci aktuálne bojujú o účasť v nadstavbovej časti, keď im s bilanciou 10 výhier, 19 prehier patrí ôsme miesto. Z posledných piatich zápasov vyhrali zverenci trénera Ivana Kurillu tri, keď zdolali aj Svit či Handlovú. V sobotu si poradili s Nitrou, ktorú porazili o 13 bodov. Kapitán tímu Štefan Bečarik, starší bratranec rozohrávača Karlovky Róberta Bečarika, označil duel za veľmi ťažký. "Bol to veľmi náročný zápas. V tejto sezóne podávame lepšie výkony proti tímom, ktoré sú v tabuľke pred nami, keďže v zápasoch s takými súpermi na nás nie je vyvíjaný až taký tlak. Proti Nitre každý očakával víťazstvo, a preto to bolo pre nás náročnejšie. Nitra hrala uvoľnene a v podstate nemala čo stratiť. Takéto zápasy sú často veľmi náročné. Nezačali sme vôbec dobre. Mysleli sme si, že sa to vyhrá samo. V druhom polčase sme ale začali hrať zodpovednejšie a zápas sme dotiahli do úspešného konca,“ povedal Bečarik pre oficiálny web SBL.

Spišiakom sa začalo dariť, keď sa do klubu vrátil srbský pivot Aco Mandič. "Príchodom Mandiča sme určite získali kvalitu pod košom. Aco je pivot, na ktorého sa môžeme v rozhodujúcich chvíľach spoľahnúť. Od začiatku sezóny sme pokrivkávali na tomto poste. Konečne máme solídnu kvalitu na všetkých pozíciách, ako na rozohrávke, tak na krídlach a už aj pod košom," dodal Štefan Bečarik.

Karlovka vyhrala z uplynulých štyroch stretnutí len jediné, keď pred týždňom zdolala na domácej palubovke poslednú Nitru. Okrem dlhodobo zraneného Filipa Lehmana je ohrozený štart podkošovej dvojice Viktor Dědeček, Ivan Židzik. Prvý menovaný v pondelok dobral antibiotiká, Židzik laboruje s teplotami a o tom, či bude v stredu hrať, sa rozhodne tesne pred samotným stretnutím. Asistent trénera Karlovky Peter Ivanovič upozorňuje na kvality trojice hráčov súpera. "Spišiaci podávajú v posledných zápasoch dobré výkony. Vo svojom strede majú skvelého dirigenta hry Gorana Bulatoviča a pod košom nebezpečnú dvojicu Aco Mandič, Stan Brown. Kľúčové bude ubrániť toto trio hráčov a zastaviť ich rýchle protiútoky. Chceli by sme stabilizovať naše výkony, keďže posledné tri zápasy to bolo z našej strany kostrbaté. Budeme sa sústrediť hlavne na obranu," povedal Ivanovič.

Súpiska BK 04 AC LB Spišská Nová Ves:
Lukáš Krajňák, Peter Pipíška, Andrija Hrkač, Goran Bulatovič, Aco Mandič, Adrián Smik, Stanislav Petrek, Boris Kovalík, Adam Antoni, Tomáš Osvald, Štefan Bečarik, Stan Brown

Tréner: Ivan Kurilla

KARLOVKA DO TOHO !!!