Druhopolčasový uragán Komárna
12. februára 2015

Basketbalisti VŠEMvs Karlovka Bratislava prehrali v stredajšom zápase 32. kola Eurovia SBL na domácej palubovke s tímom MBK Rieker Com Therm Komárno 75:101. Zverenci trénera Milana Černického si upravili bilanciu na 14 výhier, 18 prehier a v tabuľke si udržali piate miesto.

Eurovia SBL - 32. kolo:
VŠEMvs Karlovka Bratislava - MBK Rieker Com Therm Komárno 75:101 (26:15, 22:33, 15:30, 12:23)
Zostava a body Karlovky: Hoferica 20, Židzik a Žilík po 7, Dalibor Hlivák 5, Abrhám 3 (Kožár 16, Stránsky 6, Bečarik 5, Krajčír 4, Dědeček 2, Kucsa 0), najviac bodov Komárna: Halada 25, Wisseh 23, Alawoya 16.
TH: 23/16 - 18/16, fauly: 22 - 21, trojky: 3 - 9, pred 200 divákmi rozhodovali Pipíška, Matejčík, Bartoš

Karlovke svitla nádej na úspech ešte pred úvodným rozskokom, keďže v zostave hostí chýbal pre zranenie ich najlepší hráč T.J. Bannister. Amerického tvorcu hry nahradil na rozohrávke jeho krajan Jaytornah Wisseh, ktorý s tímom neabsolvoval ani jeden tréning a prišiel ako nová posila rovno na zápas. Nováčik opäť potvrdil, že na domácej palubovke má výborné začiatky, keď za stavu 4:4 zaznamenala Karlovka sériu 17:2. Trojkovými pokusmi sa počas šnúry prezentovali Abrhám, Bečarik, Kožár a domáci si tak rýchlo vytvorili 15-bodové vedenie. To si udržiavali až do úvodu druhej štvrtiny (30:15), ale potom prišiel nápor Komárna. Hostia pritvrdili v obrane, začali hrať svoju hru a na smolu Karlovky sa k výbornému výkonu rozohral okrem českého krídelníka Filipa Haladu aj nový hráč MBK Wisseh. V 17. min po trestných hodov Haladu Komárno vyrovnalo a po koši toho istého hráča sa po prvý raz v zápase ujalo vedenia. Prvý polčas sa napokon skončil vyrovnaným skóre 48:48.
Po zmene strán sa už naplno prejavila kvalita v tíme hostí. Komárno donútilo Karlovku v rýchlom slede k viacerým chybám, z čoho vznikali rýchle protiútoky a skóre narastalo v prospech "obuvníkov". Domácim sa navyše prestala dariť streľba, keď za celý druhý polčas zaznamenali len 27 bodov. Skóre duelu uzavrel osem sekúnd pred záverečným klaksónom Kratochvil a jeho košom hostia prekonali aj 100-bodovú hranicu.

Hlasy po zápase:

Milan Černický, tréner Karlovky: "Opäť sme mali výborný začiatok, išli sme do 15-bodového vedenia. Potom sme trošku prestali hrať, hrali sme iba na jeden pick and roll a vlastne to bola voda na mlyn súperovi, lebo začal dobre agresívne brániť a stratili sme nejaké lopty. Po polčasovo egale sme do toho chceli dať energiu, ale hráči Komárna boli fyzicky silnejší pod košom. Na našu smolu im prišiel nový rozohrávač, ktorý odohral výborný zápas, rozdával lopty, dával koše. Pre nás dobrý zápas, poučný pre mladých hráčov. Prehrali sme, lebo sme nevedeli ubrániť jedna na jedna."

Miroslav Žilík, krídelník Karlovky: "Vedeli sme, že súper nastúpi bez najlepšieho hráča Bannistera, chceli sme to využiť. Pripravovali sme sa poctivo, myslím, že začiatok zápasu to aj dokázal. Vytvorili sme si náskok a Komárno zaskočili. Potom sa hostia prebrali, dotiahli sa. Majú kvalitného hráča na každom poste, začalo im padať za tri. My sme sa v druhom polčase začali trápiť v útoku, zápas sme prehrali v tretej štvrtine. Ale snažili sme sa."

Miljan Čurovič, tréner Komárna: "Ťažko sme rozbehli tento zápas. Karlovka opäť potvrdila, že má doma výborné začiatky. My sme sa chceli tomu vyvarovať, ale nepodarilo sa. Ďalší priebeh zápasu ale ukázal, že zápas sme napokon vyhrali úplne zaslúžene. Nový rozohrávač podal výborný výkon, pomohol nám k víťazstvu."

Jan Kratochvíl, pivot Komárna: "Hlavne sme sa sústredili na to, aby sme zachytili začiatok. Opak bol pravdou, prehrávali sme až o 15 bodov, domácim padli viaceré trojky a vytvorili si náskok. My sme sa potom prebrali a začali hrať svoju hru. Na to aký bol začiatok, som prekvapený, že to skončilo ako to skončilo."