Duel na pôde nováčika: Body pred play off, udržanie si bilancie a Podhorského návrat domov
26. januára 2018

Aj keď hráči prvého tímu Karlovky majú siedme miesto pred play off prakticky isté, je to len matematika. Na palubovke musia "povinné" body musia vybojovať práve oni a nesmú si dovoliť vypustiť žiaden zápas, lebo by sa im to mohlo vypomstiť.

V sobotu čaká zverencov Petra Ivanoviča súboj 28. kola SBL na palubovke Žiliny. V prvom kole naši chalani u nováčika tesne zvíťazili, v 10. kole si v hale prof. Rovného Žilinčania zobrali požičané. V 19. kole Karlovka doma vyhrala vysoko 108:73 a preto bude zaujímavé sledovať, či si naši chalani udržia pozitívnu bilanciu so súperom.

Žilinčania prehrali už 15 zápasov za sebou. Z úvodných dvanástich stretnutí zaznamenali štyri výhry, ale už dva mesiace neokúsili víťaznú chuť. Hráči Karlovky si musia dať v sobotu pozor predovšetkým na Róberta Rožánka, ale uvedomujú si, že dôležitý bude predovšetkým ich výkon.

"Žilina je doma vždy nepríjemná, fanúšikovia ich ženú dopredu. Teraz tam boli zmeny, takže ťažko povedať, čo od nich očakávať. My sa musíme dobre pripraviť a nedovoliť si výpadky, zvládnuť aj záver, jednoducho hrať koncentrovane celých štyridsať minút," povedal Michal Podhorský.

Ten sa so spoluhráčmi vracia do rodného mesta. "Do Žiliny idem už v piatok, stretnem sa s rodinou. Na zápase budem poznať snáď tri štvrtiny hľadiska, bude to pre mňa motivácia navyše. Keď sme hrali v Žiline prvý raz, vraveli, že ma ešte nikdy nevideli tak bojovať," teší sa na zápas na palubovke nováčika Podhorský.